Różnica Czasza HD a zwykła

Witam.

Ostatnio zastanawiałem się czym różni się czasza HD od zwykłej ?

Chodzi ci o czasze anteny satelitarnej?

Różni się napisem ;] czasza to w zasadzie tylko kawałek blachy zbierający sygnał do konwertera ;] Konwertery także w zasadzie niczym się nie różnią… ewentualnie stare anteny np wizji czasem miały konwertery z przyciętymi częstotliwościami ;]

Chodzi Ci o satelitarną?Opisujcie bardziej szczegółowo o co Wam chodzi.

Jeżeli tak to niczym.Chociaż do HD podobno lepiej mieć trochę większą.

W zasadzie do hd montują na ogół anteny 80cm a do normalnych 60cm ;] Ale ogólnie głównie chodzi o odbiór przy dużym zachmurzeniu, podczas deszczu itp… czym większa czasza tym lepsza jakość i mniej zrywania obrazu ;]

Osobiście mam tv “n” na antenie 80cm i praktycznie nie spotkałem się ze zerwaniem obrazu itp… nawet podczas złej pogody. A w ostatnie lato przez 4 miesiące miałem enkę podpiętą pod starą antene wizji tv 60cm ze starym konwerterem, umocowaną na płocie i ustawioną na oko i non stop 60-70% jakości w ustawieniach także różnie bywa z tymi wielkościami ale wiadomo że najczęściej sprawdza się przeświadczenie że czym większa tym lepsza ;]

w zasadzie to czym większa czasza (średnica anteny) tym lepiej - konwerter wyłapie wtedy więcej sygnałów przy nie sprzyjających warunkach.

różnic miedzy HD a SD nie ma! !!

Nikt nie wspomniał o konwerterach w HD to podwójny konwerter a i czasza jest większa, dzięki temu można zrobić zeza bo zysk energetyczny takiej anteny jest większy. Praktycznym zastosowaniem jest użycie ich do stworzenia instalacji wielotelewizorowej przy oczywiscie opłacie tylko za 1 abonament :slight_smile:

Nie musi być podwójny ;] Nie wszystkie dekodery hd mają nagrywarkę ;] ja np mam białego bez nagrywarki w ence i korzysta on z jednego wyjścia ;] A nawet i czarny działa bez problemu na normalnym pojedyńczym konwerterze podłączony jednym kablem… nie można wtedy jedynie nagrywać program którego się nie ogląda ;]

A instalacje wielotelewizorowe przy 1 abonamencie to w większości wypadków piractwo ;] Choć w tej chwili chyba nawet nie jest możliwe po wymianie kart kodowych ;]

Żeby oglądać telewizję HD potrzeba podwójnego konwertera? :x .Bo ja mam pojedynczy i mi HD poprawnie odbiera.

Podwójny konwerter to się przydaje jak się ma odbiornik z twardym dyskiem to sobie można nagrywać jeden program a oglądać drugi.

w obrębie 1 gospodarstwa domowego jest jak najbardziej dozwolone, a co nie jest prawem zabronione jest dozwolone :slight_smile:

Owszem telewizja N ani Cyfrowy Polsat nie pozwala na rozdzielenie uprawnień do odbioru na kilka telewizorów co jest spowodowane ograniczeniami technologicznymi bo przypisanie karty do dekodera to rodzaj żyłowania klientów, ale Cyfra + jak najbardziej i działa to wyśmienicie na 8 telewizorach jednocześnie pomimo wymiany kart kodowych

Póki co jest to środek obwodnicy jeszcze niedawno zupełnie zakorkowanego miasteczka.

Przy TNK rozdział uprawnień tez jest możliwy, ale wymaga innego splittera (są takie na Allegro, ale nie jest ich dużo).

“Praktycznym zastosowaniem jest użycie ich do stworzenia instalacji wielotelewizorowej przy oczywiscie opłacie tylko za 1 abonament”-Ideolog mógłbyś przybliżyć co przez to rozumiesz?. Podwójny konwerter używa się wtedy jeżeli posiadamy dwugłowicowy odbiornik z HDD, możemy wtedy co innego oglądać a co innego nagrywać. Oczywiście można z niego również “obdarzyć” sygnałem dwa terminale ale na pewno nie z jednego abonamentu!. Co do wielkości czaszy do odbioru HD-Nka programy te nadaje z transpondera który na Polskę słabiej promieniuje, dlatego do dobrego ich odbioru zalecana jest większa czasza niż normalnie tym bardziej że w przypadku programów HD wymagany jest dobry sygnał z minimalną ilością BER. Wymagana wielkość czaszy może być różna w zależności od miejsca zamieszkania abonenta(szerokość geograficzna). “ziemia93”- jeżeli ten temat cię interesuje zajrzyj na przykład na:http://laki.dvhk.pl/. Pozdrawiam.

W Cyfrze+ i TNK jak najbardziej można. Trzeba jednak dodatkowo rodzielić uprawnienia karty za pomocą tzw. card splittera. W CP, n i chyba w TPSA nie jest to możliwe, bo karty są tam sparowane z dekoderem,

Kpc21 ,

Co ty nie powiesz :stuck_out_tongue: a widziałeś tą obwodnicę jak ty to nazywasz?

Dodane mniej niż minutę temu

xyzzyx ,

pewnie że mogę przybliżyć bardzo wielu abonentów C+ tak robi, że w ramach jednego domu gdy jest kilka telewizorów w mieszkaniu dzielą sobie sygnał przy użyciu spiltera jest to dozwolone i taki zapis jest w regulaminie umowy o abonament: Art 4:

Źródło: http://www.cyfraplus.pl/upload/regulami … NAMENT.pdf

Zapraszam do lektury owego regulaminu i proszę mi wskazać zapis który by uniemożliwiał takie działanie jak opisałem powyzej i we wcześniejszych postach :slight_smile: