Różnica/e Między XP Professional a XP Home

Cześć,

Mam takie pytanka do Was…

  1. Czy Windows XP Home ma “w sobie” Service Pack 2 czy trzeba doinstalowywac dodatkowo SP2?.

  2. Co oznacze że Windows XP Home ma imit do 5 połączeń?. Zwalnia to szybkość i wydajność połączenia internetowego ( stałe łącze )?.

  3. Czy wygląd PULPIT’u Windows’a XP Professional a XP Home jest taki sam czy inny?.

Ma SP2

Nie. Chodzi o limit podłączonych do systemu uzytkowników w sieci lokalnej na przykład

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;122920

Jest identyczny

1.service pack2 - zależy czy masz na płycie z windą. Jeśli nie możesz doinstalować Jeśli masz starszą wersje - może nie być

  1. Poczytaj

  2. pulpit - jest taki sam (jeśli chodzi wygląd)

Dziękuje za odpowiedzi i wyjaśnienie. Jeśli chodzi o SP2 to podejrzewam że te wersje co są aktualne po sklepach mają SP2 ( chyba że mają jakieś zapasy starszych wersji :slight_smile: ).

W tej chwili kupisz z SP2 :slight_smile:

Hm… przeglądając oferty Windows’a XP Home coraz częściej spotyka się takie określenia jak

Microsoft Windows XP Home Edition PL SP2 OEM

i

Microsoft Windows XP Home Polish SP2b OEM (1pk)

Różnica cenowa jest między jednym a drugim jest do 8 zł. Czym różnią się powyższe Windows’y XP Home?

W tej chwili w sprzedaży jest już tylko taka wersja. Niczym sie nie różni od wersji wcześniejszej pod względem funkcjonalności. Drobne różnice są tylko w Service Packu. Zdaje się, że zawiera trochę poprawek, których nie było w SP2

A jeszcze takie pytanie dotyczące licencji. Można kupić Windows XP Home PL OEM do używanego komputera PC?. Czy wymagane jest kupienie nowego całego sprzetu?. W tym to się w ogóle nie oriętuje i nie wiem jak jest z licencjami.

Technicznie można kupić do uzywanego sprzętu. Nowe wersje OEM Windows XP są pakowane w kartonowe pudełka i nic nie stoi na przeszkodzie by taka wersję kupić. Nalezy jednak zdać sobie sprawę, że zgodnie z licencją to Ty świadczysz sam sobie wsparcie techniczne. Sprzedawca nie ma tu nic do powiedzenia

Czyli rozumiem że wsparcie techniczne tj. zainstalowanie i skonfigurowanie Windows’a XP Home PL OEM samemu we własnym zakresie?.

Dokładnie o to chodzi

Przepraszam że tak się dopytuje ale przyznam że nie bardzo rozumiem jednej kwesti.

Kupując Windows’a XP Home PL OEM ( jest to wersja w szarym pudełku ), na książece wewnętrz opakowania pisze że Do Rozprowadzania Wyłącznie z Nowymi Komputerami PC - nie jest coś nie tak, że znajduje się taka informacja?.

Mimo tego że tak pisze Do Rozprowadzania Wyłącznie z Nowymi Komputerami PC nie ma problemu żeby tą wersje OEM w szarym pudełku zainstalować na używanym komputerze?.

Legalnie ta wersja powinna być rozprowadzania tylko i wyłącznie z nowym komputerem. Kiedyś legalnie wersję oemową można było kupić kupując np. myszkę. Ale to już przeszłość. Ale zainstalować da się ją na starym kompie.

I nie będzie z tym żadnych problemów?. To wszystko będzie legalnie?.

wg licencji - nie do końca.

Hm… a jakie warunki i co trzeba spełnić by było wszystko legalnie?. I żeby legalny był Windows XP Home Pl OEM na używanym komputerze?

sorry ale licencja nie przewiduje instalacji wersji oem na starym kompie.

Zacytuj fragment licencji, który tego wyraźnie zabrania

To jest cytat ze strony Microsyftu, na który powołują się pracownicy tejże firmy, do których dzwoniłem. I twierdzili tak jak napisałem (czyli - nie wolno rozprowadzać wersji oem ze starymi komputerami)

Owszem nie jest jednoznacznie napisane, że sprzęt ma być nowy, lecz ogólność tego opisu pozwala firmie Microsoft na dowolność interpretacji.

Podobnie zresztą jak sprawa reinstalacji wersji oem po wymienia płyty głównej. W Microsofcie dostaniesz informację, że nie będzie można aktywować ponownie wersji oem, po czym po wymianie płyty i telefonie do Microsoft nie napotykasz na żadne trudności w ponownej aktywacji.

Oczywiście nie jestem tu żadną wyrocznią w sprawie - nawet nie zamierzam być. Przedstawiam jedynie informacje, które otrzymywałem z telefonicznej pomocy Microsoft.

Widać że jest mała nie śćisłość w tym temacie. Ja z koleji uzyskałem informacje na infolinii Microsoft’u że oprogramowanie OEM w szarym kartoniku można zainstalować bez problemu na używanym komputerze.