Różnica między GF GTS 250 a GTS 450

Witam,

tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć którą kartę graficzną bardziej opłaci mi się kupić? - Geforce GTS 250 czy GTS 450? - możecie uwzględnić też który producent będzie najlepszy

Chodzi mi oczywiście o cenę oraz wydajność :slight_smile:

ewentualnie oczekuję innych pomysłów w podobnej cenie (400-500 zł)

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopi … 30&t=20160

no dobrze, a może jeszcze jakieś podpowiedzi się znajdą?? :slight_smile:

GTS250 i GTS450 mają tą samą wydajność. Z tym że GTS450 jest nowszy i ma większy potencjał OC.

hmm zależy jakiego masz procka

jestem posiadaczem gts250 i jestem bardzo zadowolony, jednak mój procek athlon x2 4800+ (2.5GHz standard) nawet po podkręceniu odrobinę ogranicza mi kartę

ze średniej półki cenowej to tylko gts250 lub radeon 4850 (nie sprawdzałem cen gts450 ale podejrzewam, że będzie jednak droższy :wink: ), później najlepszy wybór, który zapewni rozgrywkę we wszystkie współczesne gry to gtx 460 1 giga ddr5

Tak GTS450 jest droszy od GTS250.

Nie zapominaj że nVidia wprowadziła już GTX580 i GTX570 więc i GTX560 i GTS550 będą wprowadzone.

a nie wiecie czasem czy mój procek ogranicza kartę? ;p

mam GF 8800 GT a procek Intel Pentium dual-core E2200

jakie on ma referencyjne taktowanie ? chyba 1.8GHz z tego co pamiętam… to wtedy by ograniczał zdaje się

w każdym razie test polega na tym, że jeżeli jakaś gra działa Ci mało płynnie na najwyższych ustawieniach detali, a pomimo obniżenia wszystkiego na minimum przyspieszenie jest słabo zauważalne lub w ogóle go nie ma, to właśnie oznacza, że procek ogranicza kartę

E2200 ma 2,20GHz i 1MB cache.

Dla współczesnych gier to trochę za mało minimum to 3GHZ a zalecane to 3,7GHz lub więcej.

Kolejna bzdura, którą czytam w Twoich postach. Pytanie: ile masz lat kolego i skąd czerpiesz swoje informacje ?

AND1 ty mi wyglądasz na 16 letniego smarka. Skąd czerpie te dane ano z własnych testów i z FrazPC oraz Benchmark.pl

obrażasz 16 latków :wink:

w takim razie albo Twoje testy są metodologicznie niepoprawne, albo nie potrafisz prawidłowo interpretować wyników testów innych

w każdym razie dla mnie EOT, ale proszę nie pisz więcej bzdur…

Jakich bzdur ? redaktorzy z Fraz i Benchmark nie mogą się mylić a 3,7GHz jest zalecane bo poniżej tej wartości są spadki wydajności przy nowych kartach, a proc z taktowaniem poniżej 3GHz wypada dość słabo.

kurczę, to teraz załamałeś serca i portfele bardziej zamożnych użytkowników, którzy wydali ponad 1200zł na INTEL Core i7- 875K - 2,93 GHz :frowning: nie dość, że na czterech rdzeniach nie łapią się nawet na minimum do gier, to jeszcze po “ficzerze” turbo-boost dostaja “jedynie” 3,6 GHz na jednym rdzeniu… :frowning:

2,93GHz dla i7 to mało i to powie każdy a po OC zyskujesz dużo. Ale co tam przeciętny Kowalski powie a co to za różnica czy mam 40FPS czy 60FPS.