Róznica między Home a Professional

Witam.

Zamierzam kupić Windows 7.

Czy do użytku domowego wystarczy mi wersja Home czy zainwestować w Professional. Wolałbym wydać jak najmniej kasy.

Z czym Home jest okrojony ???

Czy funkcja Windows XP Mode jest bardzo potrzebna ???

Różnica między Home Premium a Professional - funkcje Home Premium + podłączenie do domeny, zaawansowane funkcje backup + szyfrowanie (EFS), Remote Desktop server, Windows XP Mode.

Co do XP Mode to w domu praktycznie nie spotkasz programu, który nie będzie działał na Win7 i będzie musiał korzystać z XP Mode a dodatkowo Tryb XP Mode wymaga sprzętowego wsparcia.

Do domowego użytku zupełnie wystarczy Windows 7 Home Premium.

Pozdrawiam

Moglibyście koledzy bliżej opisać te funkcje:

podłączenie do domeny , zaawansowane funkcje backup + szyfrowanie (EFS), Remote Desktop server, Windows XP Mode.

Czy mają one duże znaczenie ???

Dla zwykłego użytkownika domowego nie. Jak będę miał trochę czasu to poszukam informacji o nich. Ale spróbuj sam coś znaleźć w google.

marcin6660 teraz siedzisz na xp czy viście?

Jeżeli na viście to zastanów się czy naprawde jest sens wydawać ponad 500PLN na system?

Mi w Home brakuje gpedit.msc więc brał bym Professional lub Ultimate.

Witam

Troszkę jeszcze do poczytania Windows 7

Pozdrawiam

No teraz mam XP Home Edition nie Viste. Cena Windows 7 (OEM) to nie 500 tylko 350 zł.

Witam, a czym się róznią Home Premium i Professional ??? Może to głupie pytania ale dziś będe instalował Win 7 i nie wiem którą wersję zainstalować;/

Z góry dzięki za odpowiedz:)

Masz wyżej: Professional zawiera wszystkie funkcje Home Premium oraz dodatkowo podłączenie do domeny Active Directory (rzecz używana w niektórych firmach w których jest Windows Server, zapewniająca m.in. mobilne profile, zdalne polisy bezpieczeństwa i takie tam), serwer Pulpitu Zdalnego (możliwość podłączenia się do komputera przez program Remote Desktop Connection i zdalna praca na nim), Windows XP Mode (maszyna wirtualna z Windows XP pozwalająca uruchomić jakieś aplikacje, które bardzo nie lubią W7), jakieś zaawansowane funkcje Backupu, szyfrowanie plików EFS (wbudowane w system szyfrowanie pojedynczych plików), Location Aware Printing (ustawianie różnych domyślnych drukarek w zależności od miejsca pracy) i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem.

Żartobliwie: jeśli nie wiesz czym różnią się te edycje i czym są te opcje, to Home Premium wystarczy zapewne :wink:

Dzięki:]

Trochę mi rozjaśniłeś teren:]

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. XP Mode nie wymaga sprzętowego wsparcia (na początku wymagało, owszem, ale później MS zaktualizował i działa również bez tego).

Proszę oto potwierdzenie

http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Windows-XP-takze-bez-sprzetowej-wirtualizacji,Aktualnosc,17226.html

Tutaj jest o edycjach systemu Windows 7

http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-systemu-Windows,Artykul,11428.html

  1. Odkopujesz stary temat.

  2. Gdy temat był zakładany Tryb XP Mode wymagał sprzętowej wirtualizacji dopiero po jakimś czasie MS wydał łatę umożliwiającą odpalenie XP Mode na prockach niewyposażonych w VT.

Ups…nie zauważyłem dat. Mój błąd