Różnica między transferem a szybkością otwierania stron

Mam internet 2MB w Netii. Transfer ściąganych plików jest dobry,ale szybkość otwieranych stron internetowych już nie taka jak być powinna. Dzwoniłem do biura obsługi i wychodzi na to,że szybkość netu jest odekwatna do tego za co płacę ale oni to sprawdzają na podstawie szybkości pobierania przykładowego pliku…

Nawet mając pozamykane wszystkie komunikatory otwierając dowolną stronę muszę na nią choć sekundę czy 2ie poczekać. Korzystam głównie z Opery,czasem z Firefox’a ale jakoś nie widzę wielkiej różnicy w szybkości otwierania stron na obu przeglądarkach.

Ogólnie to internet daje radę - mogę np grać w MMO,mieć odpalonego skype’a,gg,i jeszcze jakieś strony…

To jednak nie zmienia faktu,że wczytywanie choćby jednej witryny trwa jakby to było przy nie wiem 512 czy 1MB a nie 2… :expressionless:

Zmień przeglądarkę na taką, która szybciej renderuje strony.

Jeśli masz słaby procesor, a strony zawierają wiele elementów wykonanych techniką Flash, to strony będą reagowały wolno.

Inną przyczyną jest złe skonfigurowanie serwerów proxy w przeglądarce internetowej. Zadzwoń do Netii, aby podali Ci konfigurację proxy, albo zwyczajnie ustaw automatyczne wykrywanie serwerów proxy. W przeglądarce Firefox powinieneś znaleźć odpowiednią opcję w menu:

“Narzędzia” -> “Opcje”

a tam w grupie opcji “Zaawansowane”, klikasz kartę “Sieć” a następnie przycisk “Ustawienia”

A co ty chciałeś 1 klik enter i już strona gotowa? ; p To trochę trwa, pomyśl, że wysyłane jest zapytanie, potem odpowiedź (czyli przeglądarka wysyła zapytanie, strona odpowiada i podsyła treść/obrazki). Ja mam neta 32mb i też zanim cała strona się wyświetli czekam tą sekundę czy 2.

niektóre przeglądarki oferują i taką możliwość. Ale niektórzy wierzą w swojego Firefoksa i nie dowierzają w istnienie szybszych przeglądarek i możliwość otwarcia strony w mgnieniu oka :wink: Więc pora zmienić przeglądarkę. Mam neta 2Mb i strona wyświetla się od razu. Coś podobnie jak przechodzenie między folderami. :smiley:

Rapid , może być to wina wszelkiego rodzaju toolbarów, updaterów itd. Wrzuć loga z OTL na www.wklej.org i daj linka na forum

Ja używam aktualnie Google Chrome, net 32 mb i net nie chodzi jak po “folderach”. Dziwne… Aha, chyba że masz dane zapisywane na kompie - owszem, będzie szybko.

Ale ja nie zbieram na komputerze śmieci. ;p

emajer5 , ja kasuję cache codziennie :wink: a Chrome nie jest najszybszy, :stuck_out_tongue:

Procesor mam AMD 2800+ 1.6 Ghz , 1GB DDR 1,grafa GeForce 9400GT to tak z ważniejszych…

Sądzę,że tu może rzeczywiście chodzić o proxy bo podczas ostantniej rozmowy konsultantka mi o tym wspominała tyle,że nie potrafiła precyzyjnie wyjaśnić jak wejść do ustawień tych konkretnych opcji. Teraz jak już wiem to zadzwonię by mi powiedzieli właściwą konfigurację.

Może ktoś mi jeszcze podać ściężkę by to zmienić w Operze? Jest takie coś jak - Ustawienia/Szybka konfiguracja/Uzywaj serwerów proxy ale to chyba nie tu się zmienia…

A cache i historię kasuję może nie codziennie, ale przynajmniej 2x na tydzień

Dzięki za szybki odzew =D>

W takim razie co? Opera? Jak dla mnie za dużo dziur. ;x Java nie trybi na czatach i tam miałem z nią wiele problemów. Jeżeli chodzi o Chrome to wiem, strony wczytuje gorzej od Firefoxa, ale jako program chodzi szybciej. W Chromie znowu minus jest ten, że jak otworzę dużo filmów na youtube do oglądania to wywala Flasha. ;x

Nie rozpowiadaj bzdur [-X . Czat działa:

czatnaoperze.th.jpg

A ufoludków nie spotakałeś? :expressionless: