Różnica pomiędzy GIGABYTE : GA P31 DS3L vs GA P35 DS3L

Witam Was !

Jeszcze nie zamówiłem podzespołów, bo zastanawiam się nad płyta główną.

jak w temacie czym różnią się wspomniane płyty, różnica 40zł więc zastanawiam się nad dopłatą? Co daje lepszy podobno chipset w tym wypadku ?

Czy płyta P35 DS3L posiada kontroler RAID ?

Porównując bezpośrednio płytki to te same porty itd.

Przy okazji reszta sprzetu jaki mam i zamierzam kupić.

Kupie

E2160

CoolerMaster Elite 331

WD2500AAKS (i chciałbym potem w RAID jeżeli obsługiwała by była, oczywiście dokupić jeszcze jeden model) Jak z głośnością ?

Mam

2Gb patriot 667MHz

7600GS

Amacrox 450Pnf

DVd NEC ND 3551-A

Sorki, że tak pytam, ale nie chcę zrobić błędu tak jak przy kupnie P4, X lat temu

Gigabyte P35- Intel ICH-9, max 8GB pamięci, 1066MHz

Gigabyte P31- Intel ICH-7, max 4gb, 800MHz

Do obsługi RAID potrzebny jest mostek Intel ICH-9R.

Gigabyte P31 ma 4 fazowy układ zasilania, a Gigabyte P35 ma 8 fazowy układ zasilania.

O tego nie wiedziałem :smiley: Ale ale i tak uważam że za cenę gigabyte -35 lepiej wziąć Foxconna lub MSI. Dużo lepsze oc i obsługa RAID :wink:

Do Foxconna trzeba dopłacić :stuck_out_tongue:

W MSI trzeba się bawić strapem :stuck_out_tongue:

Na sirsus.pl Fox jest za 290zł :stuck_out_tongue:

Co do MSI co to jest ten “strap”? :oops:

50 zł mniej kosztuje Gigabyte P35 :stuck_out_tongue:

Czytaj to

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-18

Aha wiem o co chodzi. A co to za problem? LOL kupujesz płytę, ustawiasz na 333MHz i wkładasz do obudowy. Czy to taki problem? czy to powód żeby jej nie kupić? To już zasilanie płyty podłancza się dłużej niż przestawia tą zwrotkę. :stuck_out_tongue:

No to spoko dopłacę do GA P35 … dzięki za info.

Tylko jeszcze z dyskiem zobaczę czy narazie wziąć 250Gb czy 320Gb (obie od AAKS )

nawet jak nie obsługuje RAID to i tak przecież można włożyć dwa dyski… a 320Gb odstrasza mnie jakoś tak tym czasem dostępu. Chyba, że to nie duży problem :?:

bierz 250gb… nie wiem czy wypełnisz tą pojemność… chyba że jesteś pirat :evil:

ale jak nie to bierz 250gb :wink:

Teraz mam zapełnione ok. 180Gb (bo tam linux ze 20) … więc chyba wezmę 250.

Ja nie jestem pirat a kończy mi się miejsce na dysku zostało 50GB :stuck_out_tongue: Mam dużo gier no ale dla kogoś kto się nie zajmuje grami to 250GB starczy.

Jedna i druga ma 4-fazowy.

Właśnie chciałem napisać to wcześniej, ale hevet ma rację. Giguś na p35 różni się tylko dostępem do pamięci i jej obsługą.

No to teraz nie wiem czy dopłacać czy nie … bo jednak +/- 40zł różnicy :stuck_out_tongue:

Hmm bo tylko różnią się pamiątkami to nie wiem czy warto. Ładny dylemacik mi powstał.

A może coś z OC ? Może większe fsb osiągalne na P35 ? Bo porty patrzyłem wszystko to samo.

P31 i P35 to jest praktycznie to samo. Na płytach jest różnica że P31 ma ICH-7 a P35 ICH-9. Mostek północy to praktycznie to samo P35.

A może by tak Abit IP35-E? Cena pewnie jak tego Gigabyte a możliwości OC na bank większe.

Czy ja wiem, czy możliwości takie większe?? :stuck_out_tongue: Płytka droższa od Gigabyte p35-ds3l o jakieś 20-30zł, a wydajnościowa praktycznie identyczna i sporo z nią jest problemów (bios, obsługa penrynów itp.) Ja na moim Gigabyte robię już stabilne FSB 400MHZ, a jeśli destroy kupuje wyższy model procka ode mnie to ładnie mu powinien śmigać ten Intel ;] Ale do takiego O/C trzeba dobrych pamięci.

ale mi to zabawa :o dwa razy zmieniałem ta zworkę !!

i chyba zasilacz na więcej mi nie da .chociaż nie sprawdzałem a wy jak sadzicie zasilacz da rade czy nie :?: komp jak w opisie