Różnica pomiędzy karakorum a thermalright ultra 120A

czy różnica miedzy tymi schładzaczami jest duża ? zastanawiam się które jest lepsze, na thermala ewentualnie zamontował bym slipstreama czyli koszt pierwszego rozwiązania to ~85zł drugiego 102zł + 25 za wiatrak

różnica właściwie znikoma więc lepiej brać tańsze chłodzenie czyli karakorum

bez problemu wejdzie karakorum na msi p45 neo2-fr + antec 300 ? i jak z głośnością fabrycznego wentyla ?

Z tego co czytałem to trzeba coś zmodyfikować aby weszło.

Do anteca wejdzie

to może w takim razie lepiej dopłacić do thermalright’a ?

moim zdaniem nie warto dokładac, ale jak masz kase i będziesz się bawił w OC to kupuj go, pewnie troche odczujesz jedo obecność na plus

no właśnie z myślą o OC chce kupić chłodzenie, i stąd ten temat, chcę za te pieniądze kupić wydajne chłodzenie :slight_smile:

Karakorum jest to najlepsze rozwiązanie z głośnością nie ma najmniejszych problemów ze względu że posiada on regulację obrotów wentyla.

Na moim przykładzie mogę ci powiedzieć że zarąbiście daje radę bez OC na min obrotów mam 27 stopni procka w stresie 31 stopni.

A jak podkręciłem go wcześniej do 3100 to w stresie nie przekraczała prz obrotach 1500 38 stopni w spoczynku 32.

Na tym chłodzeniu ludzie podkręcają procki intela do 4 ghz i nie ma najmniejszych problemów więc

Jego zapinki będą wadzić o chłodzenie zasilania w górnej części płyty, czytałem, że ktoś to sobie rozwiązał przez jej lekkie podcięcie.

Ultra 120A jest lepsza, i TR wydaje nowe zapinki w przypadku zmiany socketu, już są do 120 extreme, a zapinka powinna pasować do 120A to są prawie identyczne konstrukcje.