Roznica pomiedzy kartami graficznymi

Wtam. Mam dwa pytania. Pierwsze: mianowicie czym różni sie ta karta graficzna: https://morele.net/product/details/629388/1 od tej: https://morele.net/product/details/827483/0 ? Wiem to, że ta tansza jest mniejsza a tak poza tym czym jeszcze? Bo różnica w cenie to 70 złotych. 

 

Drugie pytanie; czy ten zestaw bedzie współgrał? https://www.morele.net/inventory/info/bHHBcU Nagrywarki nie potrzebuje bo i tak nie korzystam a co do zasilacza to posiadam obecnie corsair vs550 i on powinien to udźwignąć. Z góry dziękuje za pomoc. 

 

//edit: dysk twardy również posiadam zwykły 1tb.

Karty różnią się chłodzeniem i wydajnością. Warto dopłacić chociażby ze względu na kulturę pracy (ciszej). Do tego zestawu będzie jak najbardziej pasować.

Moglbys zastosowac wydajnosc w fpsach ile to mniej wiecej bedzie? Patrzylem na zegary to taktowanie rdzenia jest o 60mhz wieksze ale za to ta wersja z low profile na tryb boost ktory podnosi taktowanie rdzenia na takie jakie jest w tej drozszej wersji. Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z linuxa na livecd. 

Obie karty mają boost (zwiększenie taktowania). Droższa karta ma do 1163 MHz (podane przez producenta) a za zwyczaj idzie jeszcze wyżej. Jeżeli chodzi o fps to zależy od gry. Reasumując za te dodatkowe 70 zł. dostajesz kilka fps więcej, karta jest chłodniejsza i cichsza a co za tym idzie można ją jeszcze trochę podkręcić programem MSI Afterburner (następne parę klatek). Uprzedzając pytanie, podkręcanie tym programem jest bezpieczne oraz nie ma obawy o utratę gwarancji.