Różnica w cenie pamięci RAM (allegro vs ceneo)

Witam, ostatnio chciałem się zaopatrzyć w kości RAM, po krótkich poszukiwaniach okazało się, że ceny na allegro są nawet 3 razy niższe niż na Ceneo, pytanie dlaczego aż taka różnica, czy to są podróbki czy gorsza seria?

Przykład:

Mnie zastanawia tak niska cena na allegro. Możliwe że te pamięci z allegro nie są takie nowe.Ale ja bym brał

1 polubienie

Wg kodów to różne produkty.

Gwarancja 12 miesięcy sprzedającego vs. gwarancja 24 miesiące producenta.
Znaczy się, na allegro jest RAM z odzysku sprzedawany jako nowy, ale ja też bym się tego nie obawiał. Sprzedawca daje gwarancję i jeżeli kostki bez problemu ruszą, to już będą działały do śmierci laptopa, a jak nie to zwrócisz. RAM to wytrzymały kawałek krzemu.

1 polubienie

188,95 zł za 4GB DDR3?

Pół roku temu kupiłem dwie nowe podobne kości samsunga, 1333 MHz zamiast 1600 MHz, za 80 zł za komplet. Sprzedawca twierdził, że są nowe. Ja też na nich żadnych śladów użytkowania nie zauważyłem.

Brałbym śmiało to z Allegro. Ceneo ma oferty ze sklepów, gdzie ten RAM tyle kosztował 2-3-4 lata temu. Teraz jest wart mniej więcej tyle co z Allegro. Druga rzecz, że mogą to być kości podemontażu z laptopów (ogólnie mogą być nawet nie używane) i dlatego sprzedają jako nowe. Nie ma co przepłacać, bo jest Allegro SMART, więc w razie czego będziesz mieć darmowy zwrot, gdyby pamięć nie działała.