Różnica w Dual a Triple Channel, oraz emulacja w Daemon

Chciałem się zapytać jakie są różnice pomiędzy ual a Triple Channel.

Oraz o to czy mogę emulować gry przez Daemon, mam grę Wiedźmin oryginalną bez patcha (patch daje możliwość grania bez płyty, lecz mi by się ściągał wieki) i mam obraz iso tej gry na dysku, gdy próbuje ją uruchomić przez Daemon wyskakuje błąd by wrzucić oryginalną płytę.

Foto jak by ktoś nie wierzył, że mam tą grę:

dsc00169iqa.jpg

Jeśli masz oryginał, możesz. Można to uznać za nośnik zapasowy.

tripple chanell to taki dual chanel z jeszcze dodatkowym pasmem lacznosci proca z pamiecia, czyli tripple chanel = 1,5 x dual chanel :wink: ale niestety nie ma az takiej roznicy w wydajnosci…

Nie ma sensu wkładać kości szybszych niż 2 x 1066 (PC2-8500, PC2-8600; 2x 8GB/s) ponieważ magistrala PCI Express posiada prędkość do 8GB/s w każdą stronę. To moje zdanie. Przyrost wydajności nie proporcjonalny do kosztów.

Tylko jak to zrobić, bo występuje błąd, że gra potrzebuje oryginalnego nośnika.

Ratuje Cię zmodyfikowany plik exe (tzw crack NO-CD/DVD)

Tylko crack?? Nie ma innej możliwości?

ale co ma PCI express do pamieci? rozumiem jesli chodzi CI o polaczenie procesor - mostek - grafa, ale tutaj chodzi o procesor - ram a tu wiadomo ze im wszybsza pamiec tym lepiej dla zestawu, szczegolnie jesli chodzi o AMD ktore oprocz mhz na pamieciach lubia bardzo niskie opoznienia :slight_smile:

Dokładnie.

Ostatnio z ciekawości porównałem sobie magistrale PC - Konsole.

Architektura konsoli bardziej do mnie przemawia (nie mówie o osiągach). Wada to brak możliwości modyfikacji i personalizacji zestawu…