Różnica w Dual a Triple Channel, oraz emulacja w Daemon


(Tumidaj94) #1

Chciałem się zapytać jakie są różnice pomiędzy ual a Triple Channel.

Oraz o to czy mogę emulować gry przez Daemon, mam grę Wiedźmin oryginalną bez patcha (patch daje możliwość grania bez płyty, lecz mi by się ściągał wieki) i mam obraz iso tej gry na dysku, gdy próbuje ją uruchomić przez Daemon wyskakuje błąd by wrzucić oryginalną płytę.

Foto jak by ktoś nie wierzył, że mam tą grę:

dsc00169iqa.jpg


(Hitm3n) #2

Jeśli masz oryginał, możesz. Można to uznać za nośnik zapasowy.


(Adamlor) #3

tripple chanell to taki dual chanel z jeszcze dodatkowym pasmem lacznosci proca z pamiecia, czyli tripple chanel = 1,5 x dual chanel :wink: ale niestety nie ma az takiej roznicy w wydajnosci....


(Hashimoto) #4

Nie ma sensu wkładać kości szybszych niż 2 x 1066 (PC2-8500, PC2-8600; 2x 8GB/s) ponieważ magistrala PCI Express posiada prędkość do 8GB/s w każdą stronę. To moje zdanie. Przyrost wydajności nie proporcjonalny do kosztów.


(Tumidaj94) #5

Tylko jak to zrobić, bo występuje błąd, że gra potrzebuje oryginalnego nośnika.


(Hitm3n) #6

Ratuje Cię zmodyfikowany plik exe (tzw crack NO-CD/DVD)


(Tumidaj94) #7

Tylko crack?? Nie ma innej możliwości?


(Adamlor) #8

ale co ma PCI express do pamieci? rozumiem jesli chodzi CI o polaczenie procesor - mostek - grafa, ale tutaj chodzi o procesor - ram a tu wiadomo ze im wszybsza pamiec tym lepiej dla zestawu, szczegolnie jesli chodzi o AMD ktore oprocz mhz na pamieciach lubia bardzo niskie opoznienia :slight_smile:


(Hashimoto) #9

Dokładnie.

Ostatnio z ciekawości porównałem sobie magistrale PC - Konsole.

Architektura konsoli bardziej do mnie przemawia (nie mówie o osiągach). Wada to brak możliwości modyfikacji i personalizacji zestawu..