Różnica w wydajności I5 5200u vs Ryzen 5 4600H

https://technical.city/pl/cpu/Core-i5-5200U-vs-Ryzen-5-4600H

Można się sugerować takimi testami? I5 5200u(niskonapięciowy dwurdzeniowy) + GT840m w porównaniu do Ryzen 5 4600H i zintegrowana grafika. Będzie 5 krotna różnica w wydajności w www i grach?

Tak, ale lepsze porównania na żywo YT.

Będzie mniejsza/ większa niż 5 razy.

  1. Większa, gdyż ten intel ma około 6-7 lat, co dla laptopa jest w zasadzie całymokresem życia i niedługo może on dawać 0 FPS. :wink:
  2. Mniejsza, gdyż przyrost wydajności nie jest równy różnicy matematycznej, wzrost jest mniejszy przy coraz mocniejszych konstrukcjach. Natomiast główna różnica jest taka, że Vega pozwoli na 30FPS na minimalnych w Wiedźminie, a 840 nie (da z 5-10 FPS mniej). Podobnie z Minecraftem i CSGO, będzie bardziej grywalnie na AMD.
  3. Pod kątem gier zobacz, czy nie ma czegoś, nawet używanego, z 1050/rx 560 minimum, bo Vega zintegrowana i gry to tylko „dodatkowa funkcja”, a nie profesjonalny sprzęt. :wink:

PS. Przy WWW. różnica też bęzie, ale tylko przy ciężkich stronach, przeładowanych JS. Intel będzie „łapał” miejscami lagi. Ryzen nie, ale to marginalna różnica.

Nie gram raczej, w jakieś stare najwyżej. Lenovo Z70-80 dobrze działa. Wymieniałbym głównie ze względu na denerwującą szeroką błyszczącą ramkę matrycy i nierównomierne podświetlenie.

To częsta przypadłość w budżetowcach, a z czasem matryca też zużywa się.

Vega 7 spokojnie da radę ze starymi grami, procek też niezły. Jednak kupując porównaj różnice wersji z i tej bez karty. Czasami może okazać się, że kwota nieduża i warto wybrać wtedy z dedykowanym gpu. No i planując na kilka lat, to Ideapady nie są optymalnym wyborem, delikatne są.

A nie napisałem, że planuję zakup Huawei Matebook d16 z tym procesorem.

Cóż, są lepsze, są też liczniejsze gorsze, zapraszam do lektury: Huawei MateBook D 16 in review: A lot of AMD power and hardly any points of criticism - NotebookCheck.net Reviews