Różnica wydajności między dwoma kartami graficznymi

Posiadam taki zestaw komputerowy:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2,3GHz

ASROCK ALiveNF6G-GLAN

Gainward Bliss 7300GT PCX

Seagate 250GB 16MB cash

2x KINGSTON 1GB / 667

Zasilacz 400W Tracer

Czy mógłbym wymienić kartę graficzną na GeForce 7600gt? Jeśli tak to jak duża będzie różnica wydajności i czy zasilacz uciągnie tę nową kartę?

Akurat mam okazję kupić używaną kartę bardzo tanio, dlatego pytam. O wydajność chodzi mi oczywiście głównie w grach.

Wydajności by skoczyła znacznie wzwyż! Od razu byś pograł sobie w lepsze gierki, bo 7300 to /cenzura/! ;p Zasilacz powinien wystarczyć… Chociaż jest badziewnej firmy i w ogóle :stuck_out_tongue_winking_eye:

Miałem wcześniej 7600 gt bardzo dobra karta jedynie bardzo się grzeje bo ma (jak zapewne wiesz) pasywne chłodzenie.Odpalałem na niej nawet crysisa na średnich detalach.Zasilacz starczy spokojnie bo karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania jednak ta marka jest bardziej znana z innych produktów komputerowych.

To że zasilacz jest badziewny wiem, jak kupowałem komputer to byłem głupi i posłuchałem rady sprzedawcy pomagającego złożyć komputer :stuck_out_tongue: Ale jak do tej pory system jest stabilny.

Możesz wymienić, ale nie spodziewaj się wodotrysków.

Ja bym na Twoim miejscu wymienił zasilacz na np. Pentagrama 430w

Karta potrzebuje zasilacz 350W żeby spokojnie działać. Ty masz 400 i doliczając do tego resztę podzespołów to będzie w sam raz :slight_smile: