Różnica wydajności PHP iJava

Witam!

Mam pytanie czy jest różnica w wydajności między aplikacjami webowymi pisanymi w Javie i PHP?

Tak.

łatwość programowania w PHP sprawia że w środowisku webowym stawiam na ten język. Niektórzy twierdzą że w PHP to nie programowanie, ja uważam że jest programowanie a takie opinie mam głęboko. Ten język ma potencjał na kilka lat do przodu dlatego że jest w przyszłościowym środowisku - webowym. Coraz częściej dedykowane aplikacje do zarządzania firmami, sklepami, hurtowniami powstają w przeglądarce. Uważam że z PHP’a będzie można spokojnie wyżyć przez kilka przyszłych lat.

@przemom

Różnica jest dość spora. Nie chodzi tylko o wydajność, ale o “jakość języka”

@pain3hp

  1. W ogóle nie odpowiadasz na pytanie przemona.

  2. PHP to “chińska podróbka języka programowania”. W Polsce jest dość popularny, ale na świecie raczej nie (moja własna opinia, nie mam konkretnych statystyk pod ręką). Z tym, że z PHP można na przyzwoitym poziomie wyżyć absolutnie się zgodzę. Tylko, że większość kodu w PHP jest bardzo kiepskiej jakości, bez perspektywy dalszego sensownego rozwoju. Mówię to jako były programista PHP.

Java jest o wiele szybsza.

Jeśli chodzi o technologie webowe: PHP jest dla początkujących i na proste strony z racji niskich wymagań. Strony, a raczej aplikacje Java EE są bardziej zaawansowane, jednak znacznie szybsze, wytrzymują większe natężenie ruchu i mają więcej możliwości, takie jak współpraca wielu sesji i zapytań jednocześnie bez pośrednictwa bazy danych (kontekst aplikacji).

Czemu PHP to “nie jest programowanie”? Bo odbywa się na zasadzie “pobierz, przetwórz, wyświetl, zapomnij”. Zero dbania o przechowywanie czegokolwiek w pamięci, chaos.

W przeglądarce to one na pewno nie powstają, co najwyżej tam działają. :wink:

Technologie dla takich aplikacji to JSP i ASP.NET, korporacje się w PHP nie bawią.

PHP jest prosty, przez co wiele osób go “umie”, co ma odbicie w przeciętnej płacy programisty tego języka. A niespójność nazewnictwa funkcji wbudowanych tego języka to temat na pracę magisterską. :slight_smile:

W kwestii wydajności PHP najlepiej chyba poczytać wypowiedzi developerów zajmujących się ogromnym portalem w nim napisanym: http://developers.facebook.com/blog/post/358

Nigdy nie robiłem aplikacji w JEE ale często jest tak że programiści chwalą dany język bo program wykonuje się szybciej. Nie zawsze ale często jest tak że są to różnice w ~0,1 do 1sekundy :] Dla koncowego uzytkownika- konsumenta aplikacji nie ma to żadnego znaczenia, znam wiele serwisów pisanych w PHP i sam obecnie pracuje w najpopularniejszym sklepie internetowym w danej branzy, caly system zewnetrzny i wewnetrzny mamy w phpie, jedynie strona z klientami ktorych jest ponad 600tys generuje sie 4sekundy. reszta to kwestia ~0,1-0,5s także są to wartości znikome dla uzytkownika -konsumenta. I może macie racje że PHP jest dla amatorów, ja jestem po tech.inf dopiero 3 miesiąc i uwazam ze na rynku programistycznym jak po takiej szkole i tak niezle mi idzie.

Dla użytkownika końcowego najdłużej trwa pobieranie strony. Ale serwer JEE wytrzyma dużo większy ruch niż Apache z PHP.

Jakby ten serwis postawił swoją chociażby wewnętrzną stronę biznesową na JEE, była by widoczna spora różnica wydajności.

Osobiście uważam że znając odpowiednie frameworki stworzenie strony w JEE jest szybsze niż w PHP. JPA i Encje generowane bezpośrednio z bazy, używanie modelu MVC, genialna sprawa.

w PHP’ie też zrobisz jako takie MVC, które ułatwia znacznie życie. Chociaż już same smarty duzo dają

Dodane 12.09.2011 (Pn) 16:00

A to już zależy jaka to jest strona, im więcej wymagań tym potężniejszy framework skróci pracę, jeżeli zadań jest mniej to chyba łatwiej i szybciej wyklepać koda na sucho

Co ty za głupoty piszesz. O kodzie I jego jakości decyduje programista a nie język programowania.

A jak ty tak pisałeś w PHP to albo Ci nie podchodził albo byłeś niechlujny.

Co ty za głupoty piszesz. O kodzie I jego jakości decyduje programista a nie język programowania.

A jak ty tak pisałeś w PHP to albo Ci nie podchodził albo byłeś niechlujny.