Różnica wydajności pomiędzy 8600 Palit Sonic + a 7900 GTO

Hej!

Mam na grafikę MAX 600zł, i ani złotówki więcej, komputer muszę mieć do 3 tygodni, więc ceny 8800GT 256 nie spadną tak nisko (o ile wyjdzie ta wersja do tego czasu).

W rozsądnych cenach na +/- tym poziomie waham się nad 8600Gt Sonic + od Palita a jakimś 7900 w wysokiej wersji. Coś ja np to:

http://www.allegro.pl/item263108971_msi … 0_gto.html

Jaka będzie różnica?

Dodam że komp będzie używany tylko do Gry lineage 2 działającej na silniku Unreal II DX9.

Lepiej kupić palita czy używkę 7900 wysokiej wersji?

już wyszła

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GT/GeForce_8800_GT_EVGA_512MB_TV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,48152/

a co do tych dwóch kart to radziłbym ci kupić palita lepszy i tanszy ten 7900 ma tlko więcej pamięci a takto nic pozatym i sonic+ ma niezłe możliwości o/c :smiley:

Oby dwie karty spokojnie powinny poradzic sobie z tą grą, 8600 jest bardziej przyszłościowy, 7900 lepiej się sprawdzi w starszych tytułach ale skoro z góry zakładasz grę tylko w tą jedną grę to osobiście wybrałbym kartę tańszą. Tańszy a zarazem bardzej dostepny jest 8600 :wink:

Pozdrawiam

A co sądzicie o x1950pro? Lepiej dopłacić do tej karty? Ew. używkę x1900xt / xtx ??

ja od radeonów trzymam sie już zdaleka miałem radka 9600 no i wydajnoś miał dobrą jak na swoje lata ale były problemy ze sterownikami i zgodnością z innym sprzętem i z tego co wiem to nie postarali sie i w tych nowych radkach też nie jest wcale wesoło :frowning: a szkoda

Ja nie jestem ultra fanem ani zielonych ani czerwonych, obiektywnie patrze co będzie dla mnie lepsze. Teraz mam 9550 i jest okej, wcześniej miałem GF2 :mrgreen: i też dało się w lineage grać :slight_smile: Ale tym razem zalezy mi też na kręceniu filmów z gry.

a no i ta ich cena :shock: przraża można mieć porównywalny jak i nie lepszy sprzęt za tę kase np. 8600 gt sonic+ :mrgreen:

Do 600 zł nie kupisz nic lepszego niż ten radek :slight_smile: 1900xt bedzie dobrym wyborem.

nie lepiej w Twoim wypadku poszukac na razie zwyklego 7900gs np.EVGA czy Galaxy (Ewentualnie wspomnianego wczesniej 8600gt sonic - znajdziesz nowe w sklepie, w cenie ponizej 400pln ) a za jakis czas wymienic na 8800gt?

Sorry, nie namawiam Cie z tego powodu,ze sam mam 7900gs i wydaje mi sie najlepszy na swiecie :), ale czy nie jest warty takich pieniedzy, szczegolnie,ze bedzie swietnie sie sprawowal w Twojej grze?

W zyciu nie dalbym 600 za uzywke pokroju 1900xt ,jezeli mialbym do dyspozycji karty niewiele gorsze ale za to nowe na gwarancji za wiecej niz 1/3 kwoty mniej.

x1900xt (czy może x1950xt)- najlepiej jakiegoś z peltierem :slight_smile: - I 8600gts leży i kwiczy…

moze i kwiczy,ale co z tego jezeli uzywany kosztuje niemal dwa razy wiecej

Teraz albo za ~400zł kupować 8600GT Palit Sonic+ / Radeon X1950Pro , albo za 850-900zł 8800GT 512ram

Inwestowanie w karty pomiędzy w/w jest nieopłacalne

A co sądzisz o x1950xtx ? Wydajnościowo podchodzi pod GTX-a

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gefor … x&strona=3