Różnica wydajności w laptopie

Witam,

 

posiadam laptopa z systemem Windows 7 64 bit i zauważyłem,że jeśli laptop jest podłączony przez kabel zasilania to działa dużo wolniej niż kiedy działa na baterii. Ustawienia są takie same (opcje zasilania zawsze mam na oszczędny). Skąd taka różnica wydajności? 

Spróbuj przełączyć w opcjach zasilania na Wysoka wydajność lub Zrównoważony chyba wtedy nie powinno być już takiego problemu

ale jak ustawić laptopa tak aby chodził tak samo jak na baterii?

No właśnie sam napisałeś że masz tryb oszczędny, ten tryb zmniejsza podświetlenie ekranu i taktowanie procesora, zmień tryb lub ustaw własny sam ręcznie. W zarządzaniu energią masz wszystko czego Ci trzeba.

pisałem na początku,że ustawienie mam takie same. Ja chcę po prostu żeby laptop na kablu (w trybie oszczędnym) działał tak samo szybko jak na baterii (w trybie oszczędnym). Ustawienia mam takie same.

Gościu irytujesz tryb oszczędny jest jeden i on robi tak że po prądem laptop chodzi na 100% a na baterii na 60% zmień w końcu ten tryb na wysoką wydajność wtedy laptop będzie chodził tak samo na baterii jak i pod prądem.

Pisałem że wszystko masz w zarządzaniu energią czemu tam nie wejdziesz i nie pogrzebiesz samo się nie zrobi.