Różnica wydajności Windows 8.1 czystego a upgrade z 8

Hej. Czy jest jakaś różnica między wydajnością Windows 8.1 instalowanego bezprośrednio z płyty z tą wersją a Windowsem 8.1 który powstał po instalacji aktualizacji do 8? Zakładając oczywiście, że i 8.1 i 8 były instalowane na czysto a później tylko zainstalowano update do 8.

Nie mam porównania do czystej instalacji bo ja mam tylko wersje UPG. Ale nawet po aktualizacji system chodzi zwinne i szybko. Może to trochę wina dysku ssd, ale ja nie narzekam na 8.1. 

Nie ma żadnej różnicy.

Jak masz dobre podzespoły to nie zauważysz żadnej różnicy i rzeczywiście jej nie będzie, obciążenie procesora będzie identyczne, jeśli jednak chcesz zaoszczędzić dysk i RAM, to lepsza czysta, zużywa jakieś 30% mniej miejsca na dysku i 20% mniej RAMu. Sprawdzałem obie instalacje, a wynik jest po zainstalowaniu wszystkich dostępnych aktualizacji. Miejsce na dysku pewnie można odzyskać usuwając pliki instalacyjne aktualizacji, ale RAMu raczej już zawsze będzie zajmował nieco więcej(u mnie było 900MB vs 1100MB)

Robiąc aktualizację z 8 na 8.1 można zrobić przecież czystą instalację, bo to nie jest Service Pack jaki znamy, to jak przejście z Win7 na Win8, czyli 2 odrębne systemy, więc różnica w wydajności będzie żadna, ale tracimy sporo czasu robiąc upgrade poprzez Sklep, bo jednak trzeba ściągać te 3GB

Przede wszystkim czas jaki trzeba na to poświęcić, to jedyna różnica

Ramu mi nie brakuje, dysku też, ale kolega na prawie takim samym laptopie też ma 8.1 ale instalowane od zera i wydaje mi się, że chodzi mi płynniej. Głównie start jest szybszy. Ja niestety mam klucz do 8 więc do 8.1 nie będzie pasować, prawda? 

8.1 to tylko aktualizacja. Klucze są te same.

 

Klucz do W8 pasuje tylko do W8 a klucz do W8.1 pasuje tylko do W8.1. W8 nie przyjmie klucza przeznaczonego do W8.1 i na odwrót bo klucze będą niezgodne.

 

Jedyne co możesz zrobić to ten myk 

http://antyweb.pl/omin-problemy-z-aktualizacja-i-pobierz-dysk-instalacyjny-z-windows-8-1-chociaz-microsoft-teoretycznie-go-nie-udostapnia/