Różnice między darmowymi a płatnymi usługami

Witam.

Czym praktycznie różnią się darmowe domeny i serwery ( z wyłączeniem reklam ) od płatnych dla kogoś kto ma małe wymagania?

Potrzebuję jak najwięcej argumentów gdyż potrzebne są mi one do przekonania kogoś.

Przedewszystkim stabilnością, szybkością i dostępnością i to że tam możesz robić wszystko to co Ci się podoba, a nie tak jak na darmowych że są ograniczenia (brak plików exe itp).

Kolejna sprawa to adres. W płatnych możesz mieć jaki ci się podoba i w normalnej domenie, a nie jak w darmowych typu www.adres.domena.kraj. i coś tam jeszcze.

Po pierwsze szybkość ale znowu np UGU jest szybki.Pliki EXE.Adam ale teraz w większości darmowych hostingach jest możliwość podpięcia własnej domeny.

Którą trzeba kupić, czyli nie jest darmowa :stuck_out_tongue: .

A na płatny hosting domene też trzeba kupić.Ewentualnie jak kupisz droższy pakiet to dostaniesz domene gratis tak jest w netmarkcie.

A, to ciekawe, bo ja jeszcze takiego hostingu nie spotkałem. Może zdradzisz chociaż jeden taki który udostępnia adres IP strony lub adresy DSN.

Co najwyżej jest możliwość przekierowania czyli umieszczenia strony w ramce, ale trudno to nazwać ‘podpięciem własnej domeny’ jak to określasz. :frowning:

Najważniejsze ograniczenia na darmowych hostingach, to ograniczona wielkość umieszczanych plików np. do 2MB, ograniczony transfer, umieszczania plików mp3 czy wideo. Zabawnie przy tych ograniczeniach wygląda wielkość oferowanego konta, ale to tylko chwyt reklamowy bo przy tych ograniczeniach miejsce na serwerze nie będzie wykorzystane nawet w 10%.

W płatnych płacisz i masz zapewnione wsparcie techniczne w razie czego. Też na początku miałem podobne problemy. Wystarczy wysłać mail i dość szybko jest odpowiedź.

floyd , może to źle sformułowałem

floyd , http://www.000webhost.com/ umożliwia podpięcie do 5 domen w darmowym planie, nie wiem jak reszta, bo ze dwa lata już nie szukałem hostingów, ale na pewno jest tego więcej.

Masz tam konto, czy tylko naczytałeś się reklam?

Ja mialem tam stronę i rzeczywiście można podpiąć 5 domen. 1.5GB przestrzeni dyskowej

Jak na darmowy hosting to nawet dobrze ze stabilnością, tylko jak już przeniosłem się na płatny to wydawało mi się że jakoś wolno stronki wczytywał na webhost.

Nie będę dużo opisywać bo masz tu: http://www.000webhost.com/

Da się. Tylko ta strona, gdy ja próbowałem coś ździałać, dwa miesiące temu miała notoryczne padanie bazy, więc się prawie do niczego ten hosting nie nadawał.

Mam konto. I jedyne zastrzeżenie jest takie, że domenę można podpiąć tylko przy zakładaniu konta, ale można bezproblemowo założyć nowe konto z domeną i przenieść tam dane. Czyżbyś miał inne doświadczenia z tym serwisem?

ale ten serwer jest wolny…

wolno działa…

tak samo cba.pl też sa domeny ale wolno chodzi…

sam szukam dobrego hostingu i nie moge znaleźć…