Różnice między Geforce2 a Geforce4

Witam, aktualnie mam Geforce 2 MX 64MB przed chwilą znalazłem Geforce 4MX 64MB z TV-out’em i nie wiem czy zmienić. Są jakieś różnice oprócz TV-out’a ?? Dzięki za odpowiedź :smiley:

OTy-kosmos,zadano konkretne pytanie.JNJN

Poczytaj:

TU

różnica będzie chociaż to MX i żadne nowe gry nie odpala :frowning: a znalazłeś na allegro bo jak zamierzasz kupić to lepiej kup 5200 bo to już karta na nasze czasy, choć troche wyklinana to za bezcen kupić ją można :slight_smile: Sam mam GF4MX i nie polecam, już radek 9200 bije go na głowe i pozwala odpalić coś nowszego :))

makak

nie ma sensu zmieniac - nie poczujesz roznicy - sam tego doswiadczylem. zmien walsnie juz lepiej na radeona 9200 albo 9550. wtedy poczujesz roznice a na allegro mozna je znalezc rowniez za bezcen (oczywiscie uzywane) :slight_smile:

Znalazłem w szafce :lol: Znaczy teraz lajtowo gram w Fife 07 na 1024x748 na średnich i nie ścina :slight_smile: Czyli ogólnie nie ma różnicy :wink: Dokładna nazwa tej 4 to Gefoce4 MX440SE 64MB 64Bit a 2 to Geforce 2 MX/MX 400 64MB :wink:

:?: na której :?:

Na Geforce 2 w SA tak samo, Carbon już nie rusza(włącza się ale wszystko jest kwadratowe) 8)

Ps. Inaczej wygląda niż na na benchmark.pl ale to zdjęcie przykładowe ; )

tak trudno przetestować? 3D Mark 2001 SE i jedziesz.

jako, że jest to wersja SE, będzie tylko ciut szybsza od gf2mx. gdyby nie było SE (szyna 64bit), była by o jakieś 1/3 szybsza. zrób te testy i podaj wyniki.

edit.

oczywiście różnica w szybkości między owymi kartami zależy od szyny pamięci Twojej obecnej karty. bo np. taki gf2mx400 64mb/128bit jest o 1/3 szybszy niż gf2mx 64mb/64bit.

ogólnie ten gf4mx SE powinien być szybszy od tych dwóch wymienionych, więc szczególnie jeśli posiadasz gf2mx z 64bitową szyną, to warto zamienić.