Różnice między kierunkami informatycznymi

Witam. Przepraszam z góry jeśli temat trochę odbiega mimo wszystko od działu, ale mam mały dylemat między różnicami w kierunkach. Do wyboru mam inteligentne aplikacje komputerowe, inżynieria oprogramowania, projektowanie i zarządzenie projektami informatycznymi. Teraz moje pytanko brzmi jakie są główne różnice w kształceniu na podanych kierunkach, na czym głównie stawiany jest nacisk w każdym z nich. Opisy na uczelniach niestety mało mi mówią co konkretnie jest na nim, dużo ogółów, a myślę, że tutaj znajdzie się parę osób, które będą mi w stanie dokładniej opisać.

Na pewno odpowiedzi na twoje pytania to tylko na danych uczelniach. Jak opisy mało mówią, to skontaktuj się z wykładowcami, sekretariatem i poproś o szczegółowe odpowiedzi. Nigdzie nie dostaniesz takich szczegółów, jak na uczelni. Studiowałem, to wiem

Patrząc li tylko po nazwach ja wybrałbym projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi.

Dedukując z samej nazwy wynika, że to kierunek bardziej nastawiony na zarządzanie w szerszym znaczeniu, nadzorowanie itp. coś w stylu szefa czy kierownika, dlatego nie wiem i dlatego też pytam się :slight_smile:

Ciężka sprawa, też kiedyś stałem przed takim dylematem. Ostatecznie zdecydowałem się na programowanie i zarządzanie bazami danych. Próbowałem też podpytać znajomych uczących się w innych miastach (nawet na identycznych kierunkach) ale na nic się to zdało. Każda uczelnia ma przynajmniej trochę inny tryb nauczania i nawet identyczna nazwa kierunku nie daje przynajmniej średniego rozeznania w sprawie. Najlepiej popytaj kogoś, kto uczył/uczy się na uczelni, na którą się wybierasz - według mnie to jedyne sensowne rozwiązanie, bo tutaj pewnie każdy powie Ci coś innego i tylko bardziej namiesza Ci to w głowie :slight_smile:

Technologia rozwija się w takim tempie, że na czysto technicznych kierunkach w tej chwili nauczają archeoinformatyki :lol:

W przeciwieństwie, metody planowania i kierowania projektami raczej nie zmienią się w najbliższej przyszłości, prawda? :slight_smile: