Różnice napięć nominalnych w bateriach do laptopa

Witojcie!

Nie jestem fachowcem w dziedzinie elektroniki/elektryki, a z laptopami mam niewielkie doświadczenie. Posiadam lapka ‘HP Pavilion dv6-6b66ew’ i postanowiłem dokupić do niego zapasową baterię. Oryginalna bateria, to ‘MU06 Notebook Batery’, a dokupiłem ‘MU06XL’, o przedłużonej żywotności, również firmy HP. Wybrałem ją w sklepie polskiego oficjalnego przedstawiciela HP, wpisując model laptopa, itd., itp, aż formularz wskazał mi odpowiedni model. Dzisiaj przywiózł ją kurier, czytam dane techniczne i widzę, że zakupiona bateria ma napięcie 10,8 V, podczas gdy oryginalna bateria ma 11,1V. Moje pytanie jest takie: czy mój lapek będzie na niej działał prawidłowo i czy oryginalna ładowarka jej nie uszkodzi? Według mojej wiedzy, uszkodzeń nie powinno być, ale nie jestem pewien, czy podzespoły komputera nie będą otrzymywały z tej baterii zbyt małego napięcia?

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S.

I jeszcze takie pytanie: czy tę zapasową baterię przechowywać w stanie naładowanym (jeśli tak, to w ilu %), czy rozładowaną?

Skoro to bateria producenta to się nie przejmuj. Możliwe że m.in. również dzięki temu dłużej chodzi.

Naładowaną do końca. LiIon i LiPoly nie przechowuje się rozładowanych, bo po takim czymś straci sprawność.