Różnice pomiędzy modelami PS3 2104A i 3004B

Witam,
mam dwie konsole PS3 slim i na pierwszy rzut oka wyglądają tam samo z tym, że jedna jest model CECH-3004B, a druga CECH-2104A. Oczywiście pierwsza różnica to pojemność dysku, ale oczywiście dysk można zamienić, drugą różnicą jaką zauważyłem po podłączeniu to, że model 2104A ma podświetlane przyciski w porównaniu do drugiego oraz jest kilka naprawdę drobnych detalów wizualnych. Poza tym, nie wiem czym one się mogą różnić i tu prośba o osoby które siedzą w temacie nieco głębiej, aby mogły mnie pokierować np. który model jest lepszy i dlaczego?
W internecie znajduję jedynie spisy modeli bez większych informacji.
Dzięki

Ogólnie modele pod względem hardware są podobne, w obu RSXa masz w nowszej technologii 40nm a Cell w 45mn. Mogą się różnić nieznacznie bebechami (płyta główna, wentylator, zasilacz, napęd bluray) Na modelu serii 3xxx nie zrobisz jailbreak, na modelu serii 21xx tak. W przypadku pierwszej możliwy jest HAN lub nowszy HEN, mniejsze możliwości niż jailbreak ale jak grasz online mniejsze ryzyko BANa na PSN.

1 polubienie

A powiedz mi, jeśli gram raczej w gry solo, bez online lub np. z kimś znajomym w gierki move i właściwie tyle to który model być mi polecił? - czy jest to jakaś różnica? Głównie pytam dlatego że zauważyłem te ładniejsze podświetlanie przycisków w modelu 2104, a cały czas używałem do tej pory 3004 i nie wiem czy jak bym nie zamienił to czy by się nie okazało że popełniłem błąd (bo jedną z nich bym chciał sprzedać)
PS. nie jestem też zainteresowany przerobieniem

Z tego co wiem (wyczytałem) od modelu CECH-25xxx doszły zmiany w kontrolerach BT i LAN oraz napędzie BluRay (część komponentów przerzucona na mobo). Ja mam model 2504B (ostatni na którym można zrobić jailbreak), Taki złoty środek z tym że temperatury nieco wyższe. Tu masz rozpiskę poszczególnych modeli,
https://www.psdevwiki.com/ps3/Talk:SKU_Models#PS3_Slim
zauważ że seria 3xxx ma dla przykładu słabszą zasiłkę 197W vs 161W. Jak z każdym nowszym modelem coś zredukowali, coś poprawili.
Nie mam doświadczenia z tymi ostatnimi modelami więc nie będę wypisywał bajek. Najlepiej zapytaj na forum https://www.psx-place.com , tam trochę ogarniętych kolesie siedzi, forum anglojęzyczne więc jak nie szprechasz to sobie translatuj googlem. Jeśli nie priorytetem nie jest jailbreak to nie ma napinki na starszy model, tym bardziej że można sobie instalować HENa (wymagana jest wcześniejsza instalacja tzw. hybridfirmware) i mieć sporo udogodnień z tego pierwszego.

1 polubienie

To krzywdzące uogólnienie.

  • Wszystkie PS3 na obecnie najnowszym firmware (4.88) da się exploitować.
  • Na wszystkie PS3 z meta loaderem można wgrać CFW (na OFW 3.55 lub starszym od razu, na nowszych najpierw poprzez patchowanie fw via bgtoolbox, dopiero potem via USB). Z tym że metldr posiadają wszystkie CECHxxy aż do CECH-25xx włącznie, choć późniejsze CECH-25xx mają już nowy bootldr i wtedy zostaje tylko HEN (który jest kompatybilny z CFW, a który nie, poznaje się po wersji fw fabrycznego wpisanej do SYSCON (albo ROS1, już nie pamiętam)).
  • Na wszystkie PS3 można wgrać HEN.

PS: A zamiast gugla, polecam (o dziwo) lepszy translator:

@Berion mylisz pojęcia. To że się da exploitować to wiem bo sam mam HANa na najnowszym 4.88 i nigdzie nie napisałem że się nie da. Ale w kwestii jailbreak czyli full custom firmware to raczej nic się nie zmieniło. Da się tylko na FAT oraz części CECH-25xxx (moja akurat się łapie) na reszcie możesz sobie zrobić bricka jak chcesz koniecznie.

Wyżej napisałem jakie są zależności - i to niestety Ty nie zrozumiałeś tego co napisałem. :expressionless: Exploitować można każdą PS3 na obecnie nawet najnowszym firmware - to są fakty. Natomiast wgrać CFW można tylko na tych modelach, które mają jeszcze meta loader - i to też są fakty. Tutaj nie ma pola do dyskusji.

„Jailbreak” to jest głupia - bo nieprecyzyjna - nazwa na hakowanie np. konsoli, tak jak u nas w Polsce przyjęła się tzw. „przeróbka” z którą walczę jak Don Kichot od ponad dwudziestu lat. :stuck_out_tongue:

moja akurat się łapie

Bo tak jak napisałem wyżej, masz metldr. Te które mają nowy bootldr (zunifikowany z większością loaderów ze starych serii) już nie jest kompatybilny bo ani nie umiemy go podpisać (brak kluczy), ani nie znamy żadnych nań exploitów - i stąd możliwy na nich jest jak dotąd tylko hack vsh (HAN i HEN).

bo sam mam HANa

Tylko po co? HAN (etHANol) to protoplasta HEN (Homebrew Enabler), mocno ograniczony.

Bo HAN mi wystarcza. Nie mam potrzeby piracić setek gier w które nie zagram, homebrew ani emulatory mnie nie interesują. Mam 2 HDD z czego na 1TB SSD wrzuciłem część swoich gier poprzez resignera, które nie mają opcji instalacji na HDD. Do tego potrzebuję temperature readera z HAN tools, żeby obczaić efekty po delidzie RSXa i CELla (tak wiem że jest lepsze narzędzie).

I po co od razu wspominasz o piraceniu? Może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale to najmniej istotna funkcjonalność hakowanych konsol…

HEN umożliwia Ci np. eksport/import licencji w formie niepodpisanej (czyli nieuwiązanej do konta SEN i konsoli), dostęp do danych na HDD dzięki czemu możesz skopiować save’y, również te z Copy Prohibited, trofea, gry etc. bo LV2 nie broni już dostępu do zasobów pamięci masowej, flash i vflash. Możesz skopiować plik z ustawieniami konsoli i kont, aby w razie czego nie wpisywać haseł na nowo i nie przekopywać się przez ustawienia. Poza tym trick z LIC.DAT, którego używasz w grach przerobionych z płyty na niby cyfrową, działa tylko z garstką gier. Zamiast tego używa się kopii 1:1 do *.iso, co zapewnia 100% kompatybilność i zero problemów. Progi temperatur można ustawić na stałe w SYSCON, więc zadziała także w wirtualizacji PS2. A skoro Twój model jest „kompatybilny z CFW” to w ogóle na Twoim miejscu bym wgrał Rebug 4.86.1 Lite i odczytał EID Root Key (dzięki czemu w razie śmierci konsoli, będziesz mógł odczytać dane z zaszyfrowanego HDD na PC).

Bo większość ludzi hackuje konsolę żeby grać na „kopiach zapasowych”. Zdziwiony? Oczywiście że jest masa fajnych rzeczy związanych z CFW ale z mentalnością ludzką chcesz walczyć?
Tak wiem że SYSCON robi robotę, tyle że samo podkręcanie wentyla mnie nie urządza. Dla świętego spokoju i lepszej kultury pracy wymienię pastę pod IHS bo już odczuwam podniesienie temp zwłaszcza na RSX. Czekam tylko na hotair bo niestety klej trzyma jak diabli i na zimno nie puści. Co do kompatybilności CFW2OFW Helper masz rację z tym że to nie raptem garstka, nie przesadzajmy. Mnie ta „przeróbka” iso pasuje, można od razu odpalać tytuły bez uruchamiania HAN czy HEN. Model mam kompatybilny sprawdzany checkerem. Na obecną chwilę nie zamierzam nic grzebać w software zanim nie ogram gier które mam wrzucone na SSD, a czasu na szpilanie niestety mało…

Oczywiście że jest masa fajnych rzeczy związanych z CFW ale z mentalnością ludzką chcesz walczyć?

Tak, mam misję popularyzacji tzw. sceny. Wielu (większość?) ludzi nie zdaje sobie sprawy z ograniczeń jakie nakłada np. Sony, a potem płacz i zgrzytanie zębów (np. kiedy ktoś trzyma na PS3 zdjęcia, umiera konsola i zdziwienie że PC nie widzi zawartości HDD). Staram się przeciwdziałać i uświadamiać. :wink:

Dla świętego spokoju i lepszej kultury pracy wymienię pastę pod IHS bo już odczuwam podniesienie temp zwłaszcza na RSX.

Ryzykowne. To jest tak skonstruowane aby nie dało się naprawiać. Łatwo możesz przerżnąć ścieżki albo je powyrywać zdejmując ten dekiel.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.