Różnice pomiędzy PC a Laptopem

Witam

Pytanie tak jak w temacie… Mam zamiar przesiąść się ze stacjonarnego PC na laptopa i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jakie są główne różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami komputerów… nie chodzi mi o takie banalne typu ten lżejszy, ten cięższy etc. czy jest coś o czym powinienem wiedzieć robiąc ta zamianę? czy może mnie coś zaskoczyć? komputera nie mam zamiaru używać do gier co za tym idzie dobra karta graficzna mi nie jest potrzebna. Głównie będzie wykorzystywany do obróbki grafiki oglądania filmów i słuchania muzyki

Jedno dodatkowe pytanie:

Czy do laptopa można podłączyć neostradę po przez USB czy nie?

Z reguły laptopy są mniej wydajne od PC.

A to głównie ze względu na podzespoły zintegrowane z płyta główną. No i głównie posiadają wolniejsze dyski twarde. Ale do zadań, które opisałeś może być i lapek. Może poza obróbką grafiki - zwłaszcza jeśli robisz to profesjonalnie. Chodzi głównie o odwzorowanie wszystkich kolorów.

-Słabo wypozażony laptop jest droższy niż dobrze wyposażone PC

-Podzespoły do laptopów są droższe niż to PC

-Rozbudowa laptopa jest wg. mnie trochę trudniejsza niż PC

Ale jeśli finanse nie mają znaczenia, cóż. Wkońcu za wygodę się płaci a laptop jak laptop…wszędzie zabierzesz,mało miejsca itp itd ale to wie każdy bo wkońcu takie jest przeznaczenie laptopów.

Jeśli jednak ma stać tylko na domowym biurku i ładnie wyglądać jak znajomi przyjdą to jest to strata kasy.

odwzorowanie kolorów mi nie przeszkadza w razie problemów będę podpinał pod zwykły monitor… chodzi mi raczej o szybkość działania… żeby np nie wczytywał mi filtra przez 10 minut…

Aktualnie mam: (w skrócie )

procek 1,8Ghz

RAM 768

karata radeon 9200 128MB

80GB dysk

Szukam czegoś o zbliżonych parametrach w cenie od 1000 do 1800 zł oczywiście używane

Nawet przy tych parametrach odczujesz różnicę w wydajności i prędkości działania. Ale jeśli nie jesteś nerwusem i cholerykiem to nie będzie takie uciążliwe. :smiley:

Natomiast co do samego lapka to napisz czy preferujesz raczej dobry firmowy sprzęt czy zależy ci raczej na maksymalnej konfiguracji w tej cenie ??

nie znam się na laptopach nie wiem co lepiej wybrać i raczej jestem “cholerykiem” :stuck_out_tongue_winking_eye:

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 17:37

najważniejsze aby się nie wieszał w miarę sprawnie działał…

Jeśli skrajnym to daj sobie spokój z lapkiem. :lol:

Trudno jest ci cokolwiek radzić zastanów się najpierw czego oczekujesz ??

a wiec jak już wspomniałem nie znam się na laptopach i nie wiem co lepsze… widziałem laptopy używane w podobnej konfiguracji co mój komputer juz w cenie 1200 zł jakie firmy polecasz? co myślisz o tym?http://www.allegro.pl/item145029903_wspanialy_fujitsu_siemens_80_hdd_1024_ram_dvd.html

skrajnym nerwusem raczej nie ale doceniam płynne działanie komputera i brak zacinek typu przesuwanie okna przez 2 minuty bo nagle “(brak odpowiedzi”

no ja mam laptopika 1.6 celeronik 512 ramu i 128 grafika dysk 60gb

jest maly i poreczny

Komputer, który zaproponowałeś ma stosunkowo niewielka matrycę 14". Proponowałbym ci poszukać czegoś z matrycą 15" lub więcej. Co do firm to polecam głównie Della ale bedzie stosunkowo drogi. Poza tym dobry bedzie HP, Compaq, Toshiba.

Tu jest pewna alternatywa między tanim a dobrym:

http://www.allegro.pl/item144365058_com … azja_.html

możesz mi rozszerzyć tą wypowiedź bo nie do końca zrozumiałem;) dzięki za info

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 17:55

minusem tego laptopa co pokazałeś jest mały dysk i szukam raczej laptopa z Ram-em powyżej 700 (do obróbki grafiki bawie się fotografią)