Różnice pomiędzy procesorami AMD Athlon II a AMD Phenom II

Może tutaj ktoś objaśnić, czym owe serie procesorów się różnią, i czy warto dopłacać do Phenoma, gdyż są droższe?

Athlon II nie jest starszy od Phenoma II to ta sama generacja, oba są w technologii 45nm, Athlon II mniej pobiera prądu i mniej się grzeje, Athlon II nie ma cache l3, a Phenom ma, przez co ten drugi jest wydajniejszy.

To chyba nie warto zbyt dopłacać do tego L3 jednak :slight_smile:

No zależy do czego będziesz go używał bo jak do Gier multimediów to warto

Zresztą procka nie kupujesz na 2 miesiące wiec inwestuj tyle na ile cie stać i w jak najlepszy

Niby racja, bo proc będzie na kolejne 3-5 lat, ale te L3 mnie nie przekonuje. Gry i multimedia przede wszystkim.

W takim razie może Athlon II X3?

Z odpowiednią płytą i odrobiną szczęścia w Athlonach II można odblokować L3 i chyba rdzenie. Nie zgłębiałem się nigdy w ten temat, ale warto o tym poczytać.

Phenom II jest dużo wydajniejszy w grach od Athlona II, także nie ma się co zastanawiać.

W takim razie tylko Phenom II :wink:

Cache L3 jest warte dopłacenia, ogólnie Phenom II jest wydajniejszy xP

Poczytaj sobie testy. Bo takim gadaniem do niczego nie dojdziesz. Phenomy są znacznie wydajniejsze niż athlony, phenom II x2, to prawie to samo co athlon IIx4.

Procesor w kompie jest jak u człowieka serce.

Chciałbyś mieć zatem słabe serce ? :slight_smile:

Dobra, widzę za wybór jest dość prosty, wkładam najmocniejszy proc jaki płyta uciągnie, a więc Phenoma II X4 [3,0 Ghz], ewentualnie 2,8 Ghz i podkręce te 200 mhz.

Podaj mi jakiś test, którym Athlon II X3 jest słabszy od Phenoma II X2.

Tomawaw, oczywiście najlepszy będzie Phenom II X4, ale kupuj taki, na jaki cię stać. :smiley:

Athlony II/Phonomy II kręcą się nawet znacznie wyżej niż 3GHz.

http://www.tomshardware.com/reviews/ath … ,2416.html

Faktycznie, AII x3 są wydajniejsze od PII x2, ale po odblokowaniu dodatkowych rdzeni i dobrym OC, mamy większą wydajność niż w przypadku Atlona x4 :slight_smile:

W tym teście są tylko Athlon II X4 i Phenom II X4 testowane na tym samym taktowaniu. Można z niego zobaczyć co nam daje L3.

Jednak z tym się nie zgodzę.