Różnice pomiędzy słuchawkami Sennheiser HD 201,202 i 205?

Witam.

Przymierzam się do zakupu słuchawek. Będę ich używał glównie do słuchania muzyki z komputera (praktycznie każdy gatunek) oraz czasami do grania i oglądania filmów. Nie jestem czułym na malutkie szczegóły melomanem. Najważniejsze dla mnie są: czysty i głęboki dźwięk, wygoda korzystania.

Mam dylemat pomiędzy trzema modelami Sennheiser: HD 201, HD 202, HD 205. Jaka jest różnica pomiędzy najdroższymi, a najtańszymi? Warto dopłacać do HD 205?

Opisy i dane techniczne znajdziesz na stronie Sennheiser’a - HD 201, HD 202, HD 205.

BTW

Osobiście mam akurat HD 202.

Dzięki, ale porównać cyferki i napisy mogę sobie sam. Nie pisałbym wtedy do Was :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o subiektywne odczucia z użytkowania, a nie suche dane producenta.

Według mojej subiektywnej opinii, czyli osoby która przez ponad trzy lata sprzedawała i słyszała większość standardowo dostępnych modeli słuchawek, miała na tym punkcie lekkiego jobla:) mogę na pewno poradzić żeby od razu zrezygnować z HD 201 - w brzmieniu płaskie i ktoś chyba zapomniał umożliwić im emitowanie niskich dźwięków:). Jakiś czas temu zmieniłem branżę i nie miałem okazji testować HD 205, ale HD 202 mogę szczerze polecić. Miękki brzmienie, dobry basik (ale nie dominujący nad resztą dźwięków), czyste wysokie. Generalnie są to najlepiej brzmiące słuchawki tego typu do poziomu cenowego 200zł, a w wielu przypadkach nawet od sporo droższych. Żeby powiedzieć coś o HD 205 musiałbym ich posłuchać bo dane techniczne, cyferki i opisy producentów w przypadku słuchawek rzeczywiście nie mówią właściwie nic o tym jak będą brzmiały.

No i taka wypowiedź bardziej mi się podoba :slight_smile: Różnica cenowa między 201, a 202 jest niewielka, więc jeżeli lepiej się sprawują, to na razie jestem za nimi.

Czy 202 są takiej samej wielkości jak 201? Bo na zdjęciu wyglądają na trochę większe.