Róznice przy kartach muzycznych

witam

aktualnie posiadam zintegrowana karte C-Media AC97 Audio Device

zastanawiam sie nad zmianą tej karty (na oku mam Sound Blastera AUDIGY SE 7.1)

wiem że napewno będzie słychać różnicę, ale czy ta różnica jest warta te 70 zł???

ps. do kompa mam podłączone 2 kolumny 120W przez amplituner AIWA HTDV50 i grają całkiem nieźle

Jeżeli masz zintegrowaną to się nie zastanawiaj bo warto nawet 100 zeta dołożyć, a uwierz mi że różnica jest kolosalna, ja też niedawno dokonałem takiej wymiany i jestem z tego powodu bardzo zadowolony

taką miałem na początku, słaba jakość dźwięku, teraż używam jej jako odsłuch na słuchawki

Zainwestowałm Sound Blaster Audigy 2 ZS i przy dobrych głośnikach creativa np 5800 słychać kolosalną różnicę czystości dźwięku, nie zapomniająć o dotatkowych efektach i dużej możliwości konfiguracji według własnych potrzeb.

Pozdrawiam :wink:

C-Media AC97 Audio Device

Witam!

Jeszcze 2 tygodnie temu też posiadałem taką kartę muzyczną

Mam 2 kolumienki 250W + wzmacniacz Sony… i wydawało mi sie ze kolumienki grają wyśmienicie, jednak trafiła sie okazja Karta Sound Blaster’a (nie wiem gdzie pisze jej model:P) za bardzo dobra cenę… kupiłem i naprawdę różnica dzwięku jest kolosalna;)

Pozdrawiam.

nieno padne zaraz :lol:

według mnie tak :stuck_out_tongue:

ale co tej kolosalnej różnicy to sie niezgodze :stuck_out_tongue:

wyolbrzymiacie panowie :wink:

author_vision zależy jaki kto ma słuch :smiley: U mnie różnica była bardzo duża, całkowicie zmieniła się np. jakość odtwarzanych mp3, dźwięk jest bardziej przejrzysty, lepsze rozdzielenie tonów wysokich i niskich i pewnie jeszcze parę innych :smiley:

Mi starcza zintegrowana z płytą główną, a jak chce posłuchać muzy w lepszej jakości to podłączam kompa do wieży, i różnica jest kolosalna. Czasem nagram, na cd.

Muzy uwielbiam słuchać leci cały dzień, ale karta zintegrowana mi wystarcza i tak dźwięk jest ok z wierzą basy ładnie słychać.

Głębszy Bass :twisted:

jaceq090 , po kiego czorta Ci karta 7.1 przy dwóch kolumnach? ten SB stworzony jest z mysla o conajmnej 4 głośnikach i soobwuferze pod biurkiem, wtedy owszem masz przyjemnosc ze zmiany karty, a tak… ale kto wie, w koncu 70zł za taki podzespół to relatywnie niewielki koszt :wink:

to padaj, przecież nikt Ci nie broni :wink:

Te akurat w tej cenie mają bardzo dobrą jakość dźwięku. No chyba że Ciebie stać na GigaWorks które stoją 1500 zł - te też są słabe nie ? :smiley:

Zależy gdzie bo ja kupiłem za 600 zeta

Zauważysz różnicę i będziesz miał o wiele więcej opcji niż w integrze. Ja bym się nie zastanawiał.

Mi w zupełności wystarcza zintegrowana karta dźwiękowa, choć pewnego dnia kumpel przyniósł mi creative audigy zs 2 (czy audigy 2, nie pamiętam dokładnie, jak ktoś wie o co biega to niech mnie poprawi) i było słychać różnicę, ale tylko przy plikach zapisanych w lepszych formatach niż mp3, czyli ogg, wave, aac. A mp3 w jakości 128kbps to i tak marna jakość dźwięku o której nie warto nawet wspominać, bo nawet na najlepszym sprzęcie będzie beznadziejnie brzmieć. Przynajmniej dla kogoś z moim słuchem! :wink:

GigaWork

Ten zestaw? to zapoznaj mnie ze sklepem w którym oferują taki zestaw za taką cenę :wink:

lotnikoss ja kupiłem 5.1 bo 7.1 to moim zdaniem strata kasy

To ja już wolałbym podłączyć wieże niż kupować głośniki za taką kasę. Tyle kasy na coś bardziej pożytecznego można by wydać.

Ja kiedyś w kompa kasę pakowałem ale teraz to mi szkoda, bo nie potrzebuje w gry nie gram więc po co, siostrzeniec czasem pogra 7 letni.

kwisnia chyba że wierzę już masz, bo za taką cenę nie kupisz wierzy o takiej mocy jak te głośniki

jestem teraz bardziej przekonany do tej inwestycji

zawsze kolumny i subwoofer można dokupić :smiley: