Różnice w formatach kodowania filmów - przycinania na TV

Hej,

Raz że deklaracja o prędkościach na pendrive’ach mają z rzeczywistością niewiele wspólnego. Dwa, że sieć lokalna - a przecie to po niej działa DLAN - jest szybsza niż prędkość Twojego łącza. Przy zastosowaniu standardowych rozwiązań, sieć lokalna kablowa osiąga prędkość 100Mbps, natomiast WiFi - w zależności od standardu i zasięgu sygnału - nawet do 300Mbps - oczywiście w warunkach labolatoryjnych.

Być może plik jest skodowany za mocno i TV ma problem z jego odkodowaniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

NO DOBRA CZYLI NIE WINA ODTWARZACZA? bo już sam nie wiem czy dzwonić po serwis.

Hej,

Też tego jednoznacznie nie da się stwierdzić, jeśli nie można podłączyć innych urządzeń, które powinny działać - że tak napiszę - nieco szybciej. Chociaż zaraz zaraz - jak to w końcu jest - materiały odtwarzasz na TV czy na jakimś innym, dodatkowym odtwarzaczu czy dekoderze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odtwarzam na tv, np dziś wciągnąłem 2 filmy 720p ac-3 meg-4 vision avi o takich parametrach i ładnie śmigały. Aha dodam ze czasami na dynamicznym obrazie przy jasnych scenach w hd widać takie jakby delikatne pulsowanie.

Hej,

To może być efekt kodowania filmu z przeplotem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tzn źle? piszcie jaśniej.

Hej,

Przecież podałem Ci linka z informacją o tym, czym jest przeplot, po co się go stosuje i w jakich przypadkach. To nie jest sprawa, w której możemy powiedzieć, że coś jest dobrze, a coś źle - film jest tak kodowany i już. I przez to widzisz czasami smużenie na jaśniejszych fragmentach ekranu.

Pozdrawiam,

Dimatheus