Różnice w formatach kodowania filmów - przycinania na TV

Cześć czym się rożni format video filmu takiego:

720p.BluRay.X264 a tego: 1080p mini hd oba są mkv z tym, że ten pierwszy mi na telewizorze tnie a ten drugi nie

comandos21 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

720p.BluRay.X264 - “Pełny” obraz 720p z wysokim bitrate - odpowiedzialnym za jakość wysoki bitrate wymaga szybszego dysku/pendrivea.

1080p mini hd - FULL HD, ale z małym bitrate przez co ma niewiele wspólnego z prawdziwym HD, ale wymaga o wiele mniej danych na sekundę.

Ten pierwszy Ci chaczy pewnie dlatego, że odtwarzasz go z wolnego pendrive, który nie nadąża podawać telewizorowi kolejnych danych.

Aha czyli to ni e jest to samo? w instrukcji pisze, że tv obsługuje m.in. H264 ale o x264 nic nie pisze…to znaczy, że będzie miał problemy z odtworzeniem x264?.

Dodane 30.07.2013 (Wt) 8:40

Pendrive good ram 16Gb prędk. min: 11Mb/s prędkość max.: 16Mb/s próbowałem tez na karcie micro sd 16Gb klasy 10 i to samo się dzieje.

Pobierz http://mediaarea.net/pl/MediaInfo/Download/Windows i otwórz w nim oba filmy i podaj jaką mają CAŁKOWITĄ PRZEPŁYWNOŚĆ BITÓW.

Ten który tnie ma : 5.220kb/s

Całkowita przepływność bitów : 5.823 Kb/s

A ten drugi

Przepływność bitów : 3.500 Kb/s

Całkowita przepływność bitów : 3.671 Kb/s

jest to tak samo opisany film niby w tej samej jakości tj 720p.Podałem ten ponieważ w mini hd obecnie nic nie posiadam ale ten, który podałem też płynniej chodzi niż ten pierwszy w tej samej jakości.

A zaś film w 3D SBS też płynny i ma tak:

Przepływność bitów : 2.500 Kb/s

Całkowita przepływność bitów : 2.950 Kb/s

Zarówno 3D jak i ten co się nie tnie jak widać jest w słabszej jakości(o wiele mniejszy bitrate) niż ten co tnie :stuck_out_tongue: Ja bym spróbował na jakimś dysku zewnętrznym, a nie na pendrivie :stuck_out_tongue:

i pomoze na dysku zewnetrznym? to nie dzwonic po serwis? tv moze odtwarzac takie filmy?

Dodane 30.07.2013 (Wt) 17:21

No więc tak: na dysku zewnętrznym też tak odtwarza to samo idzie z smart-fona ten sam film przez DLNA WSZĘDZIE TNIE W TYM SAMYM MIEJSCU. Czy to znaczy, że tv muszę oddać do naprawy? czy też nie odtwarza wysokiego bitrate? Tak w ogóle po czym poznać, że np procesor graficzny siada w tv LCD?

Pochwal się modelem TV to coś więcej będzie wiadomo :stuck_out_tongue:

Sharp AQUOS LC-46le730E z media player’em DivX HD

Dodane 30.07.2013 (Wt) 19:09

tU INSTRUKCJA OBSŁUGI : na str 30 po prawej stronie są formaty jakie odtwarza

http://www.sharp.pl/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/11_lcd-tv/LC40LE730E-731E-732E-46LE730E-731E-732E_OM_PL.pdf

Wygląda ok więc wygląda na to, że film jest zakodowany w jakimś ciężkim profilu dla tego TV.

tzn ze mkv za duży bitrate ma? jak to rozumieć? inne mkv działają ok

mkv to tylko kontener :stuck_out_tongue:

w pliku mkv może być materiał video w kodeku x264 z nieodpowiednim dla Twojego TV profilem lub za duży bitrate(choć kwestia bitrate w tv jeżeli dysk ogarnia nie powinna grać aż takiej roli bo powinien być na to gotowy telewizor) więc to pewnie kwestia profilu kodeka x264 (jest ich kilka i niektóre mogą być nie obsługiwane a w specyfikacji tv nie podali tego widzę).

No nie podali tego kodeka czyli nici z filmów , z kodekiem x264 z bitratem powyżej 2.500Mb/s ?? Patrzeć na ten bitrate?

Najlepiej to poświęć chwile swojego czasu i ściągnij sample które krążą w necie. Są one kodowane w różnych kodekach z rożnymi bitratami oraz profilami wtedy będzie najlepiej wiadomo co możesz, a co nie :slight_smile: Bo z tego co tu wynika to u Ciebie problem nie leży w bitrate tylko w zastosowanym profilu kodowania kodeka x264 pewnie TV obsługuje High 4.1/5.1, a tu możliwe, że masz jakiś inny.

sample?? tzn jakiś film testowy?

Tak zapytaj googla o sample hd 720/1080p z różnymi bitrate i profilami.

Tak tu masz przykładowy plik http://www.gg.pl/dysk/LXN78wgvU3OnLHN78wgvWps/1080p24.hi41.4f.33mbps.mkv 800 mb sampel z filmu transformers krąży po forach HDTV od pewnego czasu. Można nieźle przetestować bo film ma bitrate w okolicach 33mbps! I jest w profilu High 4.1 (z racji bitrate na poziomie 33mbps nie polecam odpalania tego na pandrivie)

Powiem Ci , że odpaliłem ten tnący się film przez serwer DLNA Z PROGRAMU universal media server i nic nie przycina kurcze… wejście usb w tv mam 2.0 więc może coś z modułem usb w tym tv jest nie tak??? Odpalę ten film przez DLNA

Dodane 31.07.2013 (Śr) 19:51

puściłem ten film przez DLNA (format nieobsługiwany)w ogóle nie poszło odtworzyć i później przez usb"format audio nieobsługiwany" ale obraz płynnie idzie że hoho i ostry jak żyleta:)

Dodane 31.07.2013 (Śr) 22:57

właśnie kolejne zaskoczenie film w paczce mp4 rozdzielczości mini hd płynnie idzie do 12 minut i nagle pikseloza i zawiecha tv:/ odpaliłen drugi film też tego rodzaju i to sami mniej więcej po 10 min. kurde ale na kompie idą ova filmy ładnie. Co kurcze jest:((

Hej,

Po prostu łącze sieciowe jest szybsze i zapewnia większy przesył danych niż złącze USB 2.0.

A może masz zbyt wolego pendrive’a? Próbowałeś uruchomić film z innego? A najlepiej z dysku zewnętrznego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie mam jak teraz sprawdzić, niby jak lepsze łącze jak mam neta 1mb/s a pendrive ma 15mb/s. Nie wygląda to na to że coś nie tak z modułem usb w telewizorze?

Dodane 02.08.2013 (Pt) 8:54

Mnie dziwi to,że film w pakowaniu mp4 odtwarza do 10minut i nagle pikseloza i film leci od początku, to samo się dzieje jak przesunę film np do 40minuty. A w specyfikacji kodeków i pakowania film powinno odtwarzać