Różnice w rozmiarach plików Avasta

(Babaryba1) #1

Przy WIN 10 mam zainstalowany Avast Free Antivirus , wersja 12.3.2280. Na wykazie zainstalowanych programów rozmiar tego pliku to 1,14 GB. Tymczasem rozmiar tego pliku powinien wybierz pliki… Kliknij, aby wybrać pliki wynosić 5.96 MB, tak wynika to np z prezentowanego Avasta w DB.

Skąd taka różnica , czy ma niekorzystny wpływ na pracę laptopa, jak problem naprawić o ile on takim jest?

Przepraszam za błędy w tekście.Krótko: na dysku Avasta mam z rozmiarem pliku 1,14 GB, powinien wynosić 5.96 MB, dlaczego taka różnica?

(rgabrysiak) #2

Ilość zajmowanego przez program miejsca na dysku a wielkość pliku instalacyjnego to dwie różne sprawy. Nie posiadam programu Avast więc nie wiem ile faktycznie miejsca on zajmuje ale podejrzewam, że nie masz powodów do obaw.

(Longhorn2009) #3

Może masz troche plików w kwarantannie, które zajmują miejsce.

(Babaryba1) #4

Dziękuję za wyjaśnienia.

(Dimatheus) #5

Hej,

Dodatkowo to rozmiar instalatora on-line, czyli takiego, który po uruchomieniu ściąga poszczególne pakiety z sieci, by zainstalować program. Takim instalatorem nie zainstalujesz programu na komputerze, który nie ma dostępu do internetu. Off-line’owy Avast z 2014 roku (bo taką ostatnią instalkę off-line mam) miał już rozmiar nieco ponad 128MB - a to przecież sama instalka.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Babaryba1) #6

Bardzo dziękuję jeszcze raz.