Różnice w rozmiarach plików Avasta

Przy WIN 10 mam zainstalowany Avast Free Antivirus , wersja 12.3.2280. Na wykazie zainstalowanych programów rozmiar tego pliku to 1,14 GB. Tymczasem rozmiar tego pliku powinien wybierz pliki… Kliknij, aby wybrać pliki wynosić 5.96 MB, tak wynika to np z prezentowanego Avasta w DB.

Skąd taka różnica , czy ma niekorzystny wpływ na pracę laptopa, jak problem naprawić o ile on takim jest?

Przepraszam za błędy w tekście.Krótko: na dysku Avasta mam z rozmiarem pliku 1,14 GB, powinien wynosić 5.96 MB, dlaczego taka różnica?

Ilość zajmowanego przez program miejsca na dysku a wielkość pliku instalacyjnego to dwie różne sprawy. Nie posiadam programu Avast więc nie wiem ile faktycznie miejsca on zajmuje ale podejrzewam, że nie masz powodów do obaw.

Może masz troche plików w kwarantannie, które zajmują miejsce.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Hej,

 

Dodatkowo to rozmiar instalatora on-line, czyli takiego, który po uruchomieniu ściąga poszczególne pakiety z sieci, by zainstalować program. Takim instalatorem nie zainstalujesz programu na komputerze, który nie ma dostępu do internetu. Off-line’owy Avast z 2014 roku (bo taką ostatnią instalkę off-line mam) miał już rozmiar nieco ponad 128MB - a to przecież sama instalka.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Bardzo dziękuję jeszcze raz.