Różnice w trakcie instalacji na kompie a maszynie

Niedawno instalowałem system Window XP, lecz na maszynie wirtualnej. Wcześniej nie miałem takiej potrzeby, bo zawsze instalowałem go na dysku twardym - zanim przesiadłem się na win7. Okazało się, że w trakcie instalacji systemu na Virtual Box instalator wydaje się mieć więcej opcji instalacyjnych. np. zaproponował mi wybór i instalację składników sieciowych! Jak instalowałem przez tyle lat XP na “żywym” dysku nigdy czegoś takiego nie było. Jakiś pomysł skąd te różnice? Podobnie instalator na maszynie wirtualnej zaproponował mi wybór składników systemu (gry, dodatki itp). Wcześniej, instalując system na dysku nigdy mnie o to nie pytał! Nie rozumiem…

po pierwsze może pobrałeś przerobioną wersje systemu.

a druga sprawa z konfiguracją sieci masz internet przy instalacji i dlatego;]

przy normalnej instalacji to nie wyskakiwało bo zapewne nie miałeś zainstalowanych sterowników do karty sieciowej.

Jak ściągnąleś jakiś remake w stylu Windows XP black, nie dziw się, że coś takiego jest. To musi być na 100% jakaś fanowska przeróbka, ponieważ ja już dziesiątki razy instalowałem XP z oryginalnej płyty na Virtual Boxie, virtual pc, vmware i nie spodkałem się z czymś takim ani razu, a fanowskie przeróbki mają to właśnie do siebie, że zawierają dodatkowe sterowniki, aktualizację czy też dodane przez nich oprogramowanie i czasami właśnie też umożliwiają wybór jaki program ma zostać zainstalowany, a jaki nie. Swoją drogą odradzam użytkowanie takich systemów, ponieważ mogą zawoerac niespodziankę. która np. może się przyczynić do kradzieży haseł… Co do składników sieciowych to jest tak, że jeżeli masz internet i instalator to rozpozna, to wtedy właśnie dostajesz możliwość wyboru składików sieciowych oraz manualnego skonfigurowana połączenia, jeżeli nie masz automatycznie konfigurowanego połączenia via DHCP. Wcześniej się to nie pojawiało, ponieważ najwyraźniej miałeś egzotyczną sieciówkę do której XP nie miał sterownika, a więc nie był w stanie rozpoznać, że komp jest podłączony do internetu, natomiast do sieciówek każdej jednej maszyny już posiada, dlatego rozpoznał, że maszyna ma połączenie z internetem.