Różnice w wyświetlaniu kolorów - Photoshop i przeglądarka

Kupiłem niedawno monitow LG W2252TQ. Mam cały czas problemy z kalibracją bo przez programy to się robi “na oko” ale rozumiem ze inaczej się tego zrobić nie da. No to na moje oko sobie zrobiłem ustawienia. Ale co mnie bardzo dziwi, to duża różnica w wyświetlaniu kolorów przez Photoshopa i przeglądarkę ACDSee3, tą Windowsowską również. Np. w przeglądarce lekko pochmurne niebo jest błękitne, a w Photoshopie szare. Poza tym najbielsza biel w Photoshopie jest lekko kremowa. Z czego wynika ta różnica? I czy da się zrobić tak, żeby było dobrze:) Czyli żeby efekty pracy były takie jak pokazywane w Photoshopie, czy też żeby Photoshop robił tak jak to później wygląda. Na starym CRT nie zauważyłem nigdy takiego problemu… Obróbką zajmuję się amatorsko i okazjonalnie, ale i tak jest to wkurzające…

Orginalny Photoshop?

A widziałeś kiedyś podrobiony? :whoeva:

Ale google znalazło odpowiedź. Właściwości-Ustawienia-Zaawansowane-Zarządzanie kolorami - usunąłem profil, który zainstalowałem z płyty od monitora i kolorki już są takie same. Jeszcze tylko biel w Photoshopie nie jest taka jak trzeba, ale to już pewnie kwestia kalibracji.

Pozdro wszystkim!

hahaha.gif

Tak.