Różnice we wskazaniach CPU w Menedżerze zadań i Process Explorer

To jeszcze, skąd pobrałeś ostatnie, działające teraz sterowniki karty graficznej? Ze strony Acera, czy ze strony AMD?

Ze strony Acera oczywiście, jednak po pobraniu najnowszych, pokazywały złą informację w menedżerze urządzeń (zła nazwa rozpoznanej karty graficznej zamiast ATI Mobility Radeon HD 4570 pokazywała się wyższa z serii 5XXX, więc powróciłem do starych). Do tych jakie były przy zakupie lapka, ale na nich działało wszystko dobrze.

Trudno ogarnąć tę przyczynę.
Po wyłączeniu karty WiFi nie ma już w DPC Latency Checker błędów, jak załączę kartę bez połączenia z internetem to pojawiają się cykliczne zakłócenia stałe, zawsze pokazywane w ten sam sposób, czyli trzy belki na czerwono 8000us, tak jakby reakcja na chyba ciągłe skanowanie sieci.
Jednak one nie mają wpływu na czkawkę audio (zamrażanie systemu).
Jeśli właczę coś na YouTube to pojawiają się te zakłocenia audio i dodatkowe maksymalne czerwone piki w momentach zamrażania lapka…
Wszystko widać na scrinach, które dałem…trzy belki na czerwono, nie wpływające na zacięcia systemu przy włączonej karcie Wifi a już przy odtwarzaniu jakiegoś video z sieci pojawiają się te zacięcia i od razu maksymalny pik na czerwono.
Natomiast w Latency Mon zupelna loteria…pokazują się błędy nawet jak powyłączam w systemie wszystko co można odłączyć w menedżerze urządzeń…
Tego raczej już na lapku nie dojdę…
Niby jest jakaś poprawka Microsoftu, dla Windowsów 7 z SP1, które narażone są na jakieś braki w sterownikach obsługujących USB, które mogą wprowadzać jakieś komplikacje (nie występują one w stawianych na czysto systemach Windows SP1), nie mam zainstalowanej tej poprawki…może ją zainstaluję, ale raczej nie wierzę, że to coś zmieni.
Poza tym, radzą wyłączyć sterowanie baterią w menedżerze urządzeń, ale mi to nie pomogło.
Jest jeszcze mowa o jakimś intelowskim programie, ale ja go nie widzę u siebie.
Swoją drogą jak puszczę nawet sam odtwarzacz WMP z jakimś utworem, to zawsze jak się kończy, to DPC Latency Checker pokazuje błąd…

Z wyłączoną kartą wifi też?

Szukaj problemu w karcie. Ściagnij do niej sterowniki, najlepiej w innej wersji niż masz, nowsze czy nawet starsze. Odinstaluj obecne, uruchom ponownie komputer i zainstaluj inne.

Teraz przeglądałem w menedżerze urządzeń wszystkie stery i w kilku pozycjach takich jak kontroler DMA i paru innych (kontroler SMBus, Procesor numeryczny, Programowalny kontroler przerwań, Urządzenie koncentratora firmware Intel) “brak zainstalowanych sterowników” …jednak klikając na szczegóły sterownika jest komunikat, że nie jest wymagany sterownik, lub nie został załadowany…ale ja mam wszystkie stery zainstalowane czipset i tak dalej…

PS. Pierwszy raz system sam znalazł mi nowszą wersję sterownika karty WiFI po wybraniu aktualizuj na karcie sterownika.
Miałem z 2010 roku a obecny jest z 2015.
Wprawdzie sam model karty pokazuje teraz inny, zamiast Atheros AR5B91Wireless Network Adapter, jest Qualcomm Atheros AR5B93 Wireless Network Adapter, ale…nie ma już tylu błędów w DPC Latency Checker przy włączonej karcie, sporadyczne i tylko żółte, czasem jakiś pik czerwony, ale całkiem mniejszy niż wcześniej - to już coś, szybko sprawdziłem na You Tube i też nie ma błędów (czkawki i zamrażania), jednak na razie za krótko sprawdzałem, żeby było można stwierdzić iż problem ustał, chociaż brak błędów DPC Latency Checker już jest jakimś sukcesem.
Natomiast w Latency Mon dalej wali błędami, jednak mi chodziło o to, żeby system nie zamrażał się…a same błędy mi nie przeszkadzają, dopóki nie będą zamrażały odtwarzania przez WiFi.

Jednak nowe stery do karty pomogły.
Już nie ma “czkawki” i zamrażania systemu…taka prosta rzecz.
Co do pokazywania różnych odczytów obciążenia procesora (czyli temat główny) - to nadal nie wiem, z jakiej przyczyny tak się dzieje…

1 polubienie