Roznoszenie ulotek

Czy trzeba mieć skończone 18 lat, żeby móc roznosić ulotki?

Mam 14 lat i chciałbym podjąć pracę taką za którą dostawałbym parę groszy, która jest legalna i chciałbym zarobić za dzień z 15 zł, albo chociaż z 5, znacie taką pracę?

nie trzeba miec skonczonych 18 lat…ja roznosilem ulotki jak mialem 16 lat :slight_smile:

Opowiedz mi jak to było, ile zarabiałeś i jak znalazłeś tę pracę? :slight_smile:

Mój kolega ma 13 lat i roznosi :wink:

dostaje 5 gr od ulotki.

Ja roznosiłem ulotki jak mialem 12 lat(teraz mam 17), płacono mi za ulotkę bodajże 2 gr. Brałem określoną ilość ulotek i trzeba było wyrobić się w czasie z rozniesieniem i złożyć raport “pracodawcy”- jeżeli się nie wyrobisz czeka kara pieniężna i to jest lipa troche…

Raz wziałem 2500 ulotek na 3 dni-no nie wyrobilem się i trzeba było trochę raport “NAGIĄĆ”, uniknąłem w ten sposób kary pieniężnej…:stuck_out_tongue: Nigdy nie bierz zbyt dużo ulotek, bierz tyle ile dasz radę, najwyżej pojdziesz po dodatkową “porcję”…

Ja dostalawalem 4gr od jednej ulotki.

Srednio w sobote roznioslem od 200 do 600ulotek + PIZZA GRATIS na zakonczenie roboty :smiley: :slight_smile:

A co z karierą piosenkarza, tekściarza i gwiazdy karaoke?

Przecież to są o wiele lepiej płatne zawody (szczególnie ten pierwszy) :lol:

Przecież od 16 lat mozna pracowac, mialem to dzis na WOSsie. Czyli pracowaliscie nie legalnie, chyba ze cos przespalem na lekcji.

Tak, ale nie zawsze.

Poza tym mówimy w tym przypadku o umowie o dzieło, umowie o pracę. Dorywczo, np. na truskawkach może pracować każdy kto ma na to ochotę. Tak samo jest z ulotkami.

wystarczy zgoda rodziców bodajze

Od 16. roku życia nie potrzeba.

Muszę poczekać, aż wyrobi mi się głos. :smiley: Gdy nie będzie tak zmutowany.

Myślisz, że podpisanie kontraktu z wywórnią i pozyskanie sponsora nic nie kosztuje? :o

Dobrze płatny, to nie znaczy, że dużo płacisz, a że dużo zarabiasz :shock:

Jakbyś chciał wiedzieć powiedzmy szczerze, że od każdego legalnego zawodu w którym dużo zarabiasz trzeba płacić podatek. :?

Mówimy o znaczeniu konkretnego zwrotu “dobrze płatna”.

A podatki to swoją drogą… Od czego w końcu mamy enklawy jak np. Monako :wink:

Powracając do tematu. Jeśli ktoś naprawde potrzebuje pieniążków to każda praca jest dobra i nie przynosząca ujmy, hańby, itp. Mówię o legalnych zajęciach. Natomiast ja wątpię abym kiedykolwiek chciał roznosić ulotki, gdyż IMO jest to czysty wyzysk.

No dobra zapłacisz podatek ale za to ile zarabiasz na miesiąc :o 8)

Tak, tylko to wszystko nie jest takie łatwe, zwłaszcza, że dopiero zaczynam. 8)

A od legalnego w którym zarabiasz mało podatku nie płacisz ??

Człowieku, pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz :!:

Ja nie zarabiam pieniędzy!

:evil:

Chodzę do I klasy gimnazjum i nie pracuję, nie wiem być może o te ulotki ci chodziło, to ja nawet nie spróbowałem poszukać tej pracy, ani zacząć tak zarabiać, powiedz mi:o co ci chodzi? :?

Poza, rzecz jasna, kwotą wolną od podatku :slight_smile: