Rozny wyglad w IE7 i Mozilli firefox

Witam. mam takie pytanie: napisana stronka w html i php rozni sie wygladem w tych przegladarkach, glownie pola , mozilla nie interpretuje tego tak jak ma to wygladac. czy jest jakas zasada tworzenia stron zeby wygladaly jednakowo w obu przegladarkach, czy w innych :slight_smile:

a za艂o偶ymy si臋, 偶臋 Mozilla interpretuje to tak jak ma to wygl膮da膰? :clever: tylko po prostu strona jest 藕le napisana

Jedyne co mo偶esz robi膰 to testowa膰 ca艂y czas pod tymi dwiema przegl膮darkami ca艂y czas jak cos jest nie tak poprawiaj.Ja kiedy艣 mia艂em tez taki problem po zrobieniu stronki dopiero za艂wa偶y艂em ten b艂膮d i musia艂em bardzo du偶o zmienia膰 ;/ .

Pozdrawiam

Mozilla nie obs艂uguje m. in. suwaczk贸w, rozwijanych menu i w艂a艣nie button贸w (przynajmniej u mnie); (je艣li chodzi o style)

bo kolorowe scrolle nie s膮 cz臋艣ci膮 偶adnej specyfikacji, to wewn臋trzny wymys艂 MS

w jakim sensie?

Rozwijane menu i buttony: pos艂u偶臋 si臋 przyk艂adem BiteFight: w IE s膮 czerwone, w Mozilli 鈥 zwyk艂e (szare)

do Airborn. Czemu zle jak w IE7 wyglada dobrze(tzn. pola tekstowe sa kolorowe i maja odpowiednie wymiary) a w Mozilli biale i innych rozmiar贸w ???

A czemu moja Opera tez je obs艂uguje? Chyba nie jest MS鈥

eldorado1972 , Mozilla to szajestwo. Korzystam z niej tylko dlatego 偶e mam modem a ona przyspiesza ;]

Nie wiem czy szajestwo czy nie ale czemu inna interpretacja, czemu jedna przegladarka ten sam kod wyswietla w dany sposob a druga inaczej?? Niech mi ktos to powie :twisted:

eldorado1972 mo偶esz dopu艣ci膰 do wiadomo艣ci, 偶e przegl膮darka dobrze wy艣wietla strony, je偶eli jest napisana zgodnie ze standardami u偶ywanymi na 艣wiecie, a nie wymys艂ami, kt贸re nie s膮 opisane w 偶adnej specyfikacji i nie s膮 偶adnym standardem ??

IE ma to do siebie, 偶e 艂yka wszystko jak m艂ody pelikan鈥

Bo pewnie si臋 identyfikujesz jako IE :stuck_out_tongue: a nie opera :hahaha:

Tak to sobie mo偶na pisa膰 do woli

Dziwne, s艂ysza艂em, 偶e Opera jest najszybsza鈥 hm鈥

dlatego: link 1, link 2, link 3, link 4

Z艂膮czono Posty : 04.02.2007 (Nie) 19:56

tutaj 鈥減roblem鈥 le偶y w czym艣 innym, w Presto by艂a zaimplementowana funkcja chocia偶by koloruj膮ca suwaki, ludzie odpowiedzialni za Gecko nie wprowadzali tego gdy偶 nie jest to, tak jak napisa艂e艣, zawarte w 偶adnej specyfikacji, a implementacja czego艣 co nie jest obj臋te jak膮kolwiek specyfikacj膮 jest bezcelowe鈥

Opera obs艂uguje kolorowanie suwakow tylko je偶eli dzia艂a w trybie 鈥渄ziwactw鈥. W trybie standard贸w suwak贸w nie koloruje.

tak, do艣wiadczenie.

pisz, pisz鈥odgl膮daj w r贸偶nych browserach i w ko艅cu rozkminisz wszystko (no, prawie)

dzieki. moze to cos pomoze :mrgreen: