Różowa plama na matrycy.Laptop hp

Witam zaobserwowałem wczoraj różową plamę w prawym dolnym rogu. Widoczna jest pod kątem jak patrze od góry, i tylko przy wyłączeniu laptopa i włączeniu,dokładnie przy ekranie logowania jak jest błękitne tło. Patrzyłem na białym tle,czarnym itp ale jej nie widac przy normalnie pracującym laptopie. Na środku tej plamy jest mała granatowa plamka, tak jak nby było uderzenie czy przyciśnięcie.Ale nie przypominam sobie żeby coś uderzyło itp w matrycę. Tak naprawdę nie przeszkadza mi to tylko boję sie czy to się nie rozejdzie, nie zepsuje sie… Od czego to może być skoro widać to tylko w ekranie logowania.

Aby wyeliminować (niekoniecznie ale można spróbować) uszkodzenie matrycy, ustaw tło pulpitu takie samo jak ekran logowania i włącz auto ukrywanie paska zadań, wtedy spójrz czy plama jest widoczna bo być może jest ona widoczna podczas wyświetlania określonego koloru.

Ps. mogę się mylić ale miałem już taki przypadek.

Jak nie przeszkadza, to nie ruszać.

Można ewentualnie to delikatnie ,rozmasować, palcem, nie uszkodzisz matrycy.

Ale jak jest punkt, możliwe wciśnięcie czymś, może coś było na klawiaturze i została zamknięta pokrywa? inne.

Niebylo żadnej takiej sytuacji, laptop jest nowy ma ok. 2 msc.

Jak coś masz gwarancję.

Właśnie chyba nie mam bo zmieniałem system z 8-ki na 7-ke. I teraz trzeba bedzie wyłożyć kase, niestety…

Zainstalowany system nie wpływa na gwarancję. Tak więc masz ją dalej. Nawet możesz oddać laptop na naprawę gwarancyjną bez dysku (trzeba uzgodnić z serwisem).

Gwarancja jest z reguły udzielana na sprzęt, nie system. Tylko pamiętaj, żeby przed oddaniem sprzętu zrobić backup wszystkich swoich danych. Serwis prawdpodobnie przywróci oryginalny fabryczny obraz dysku.

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno sie zwroce o przyjęcie na gwarancje laptopa.