Różowa poświata

(Grzelw) #1

Witam!

Mam taki oto problemik. Otóż w pwnym momencie korzystania z komputera obraz na monitorze dostał różowego zabarwienia. nie zminiałem żadnych ustawień, stało się to samo z siebie. Posiadam monitor LCD i karte Radeona 9550. Próbowałem naprawić ten problem zmianami ustawień ale nic to nie dało. Może robie coś nie tak... :slight_smile: A i zauważłem, że momentami wskakuje poprawna barwa i za chwilke znowu robi się różowy.

W czym leży problem?

Pozdrawiam!

(Krzychuu) #2

Jaki masz dokładnie monitor?

(JNJN) #3

Sprawdź wtyczki na monitorze i karcie grafiki czy przykręcone dobrze.

Zmień kabel sygnałowy na inny.

Sprawdź monitor na innym kompie.

(Maciek25 1977) #4

mój monitor barwił na różowo (i nie tylko) jak głośniki były za blisko

(JNJN) #5

Ale to tylko dzieje się przy monitorach CRT,przy LCD problem nie występuje,ale sprawdź.

(Jacek Bydgoszcz) #6

Musisz rozmagnesować monitor sprawdź w instrukcji monitora jak się to robi.

Złączono Posta : 15.06.2006 (Czw) 9:13

U mnie np. robi sie to poprzez przyciśnięcie dwóch przycisków kierunkowych na monitorze,w nowszych powinna być taka opcja w menu OSD

(JNJN) #7

Proszę czytać dokładnie opcja degasus (rozmagnesowanie) występuje tylko w zwykłych monitorach CRT - brak tej funkcji w LCD.

(Grzelw) #8

Sprawdziłem połączenie monitora z komputerm. Okazało się, że problem pojawia się ( i znika :slight_smile: ) w momencie gdy ruszam wtyczką przy karcie. Jest ona dobrze przykręcona. W takim razie wychodzi na to, że port na karcie jest wadliwy :evil: . Dobry jest mój tok rozumowania?

Pozdrawiam!

(JNJN) #9

Lub uszkodzony przewód sygnałowy - najpierw sprawdź na innym.

Możesz wcześniej odkręcić przewód sygnałowy od karty i monitora,wyjąć kartę grafiki wyczyścić jej złącze stykowe i dobrze osadzić i przykręcić i przewód przykręć odwrotnie,ta końcówka co szła do karty podepnij do monitora i zobacz.

(Grzelw) #10

Dobra! Dalej juz sobie sam poradze! Wielkie dzięki za pomoc! :ok:

Pozdrawaim!