Różowa poświata

Witam!

Mam taki oto problemik. Otóż w pwnym momencie korzystania z komputera obraz na monitorze dostał różowego zabarwienia. nie zminiałem żadnych ustawień, stało się to samo z siebie. Posiadam monitor LCD i karte Radeona 9550. Próbowałem naprawić ten problem zmianami ustawień ale nic to nie dało. Może robie coś nie tak… :slight_smile: A i zauważłem, że momentami wskakuje poprawna barwa i za chwilke znowu robi się różowy.

W czym leży problem?

Pozdrawiam!

Jaki masz dokładnie monitor?

Sprawdź wtyczki na monitorze i karcie grafiki czy przykręcone dobrze.

Zmień kabel sygnałowy na inny.

Sprawdź monitor na innym kompie.

mój monitor barwił na różowo (i nie tylko) jak głośniki były za blisko

Ale to tylko dzieje się przy monitorach CRT,przy LCD problem nie występuje,ale sprawdź.

Musisz rozmagnesować monitor sprawdź w instrukcji monitora jak się to robi.

Złączono Posta : 15.06.2006 (Czw) 9:13

U mnie np. robi sie to poprzez przyciśnięcie dwóch przycisków kierunkowych na monitorze,w nowszych powinna być taka opcja w menu OSD

Proszę czytać dokładnie opcja degasus (rozmagnesowanie) występuje tylko w zwykłych monitorach CRT - brak tej funkcji w LCD.

Sprawdziłem połączenie monitora z komputerm. Okazało się, że problem pojawia się ( i znika :slight_smile: ) w momencie gdy ruszam wtyczką przy karcie. Jest ona dobrze przykręcona. W takim razie wychodzi na to, że port na karcie jest wadliwy :evil: . Dobry jest mój tok rozumowania?

Pozdrawiam!

Lub uszkodzony przewód sygnałowy - najpierw sprawdź na innym.

Możesz wcześniej odkręcić przewód sygnałowy od karty i monitora,wyjąć kartę grafiki wyczyścić jej złącze stykowe i dobrze osadzić i przykręcić i przewód przykręć odwrotnie,ta końcówka co szła do karty podepnij do monitora i zobacz.

Dobra! Dalej juz sobie sam poradze! Wielkie dzięki za pomoc! :ok:

Pozdrawaim!