Różowe pasy i zielone piksele podczas gier

Witam

Mam taki problem, że zainstalowałem sobie dzisiaj gre FM09 i po włączeniu cały czas na ekranie są grube różowe pasy oraz migają zielone kropki… Mój komputer spełnia wymagania gry więc pomyślałem że po przeinstalowaniu systemu który robiłem z tydzień temu brakuje jakichś komponentów bądz powodem są inne sterowniki do karty graficznej. Instalowałem inne sterowniki, ale nic nie pomagało. Przed chwilą zainstalowałem FIFE 2009 i objawy były identyczne, ale co ciekawe gra pół roku temu chodziła mi na tym samym komputerze bez problemów! Gdzieś wyczytałem że powodem może byc zasilacz. Faktycznie padł mój poprzedni zasilacz i włożyłem stary. Chciałbym się dowiedziec czy naprawde jest możliwe żeby tym problemem był zasilacz bo mi sie to wydaje troche dziwne, a nie chce na marne kupowac zasilacza…

jaki masz ten zasilacz, podaj pełną konfigurację komputera, od razu po uruchomieniu gry występują artefakty ?? directx zaktualizowany ?? wygląda mimo wszystko na padniętą grafikę…

Ewentualnie nie podpiąłeś drugiego kabla zasilającego grafe. Jaki model masz?

Mam Celerona 2,4 Karta Radeon 9800pro, 1mb ramu, ten zasilacz to jakiś najzwyklejszy Chiński 230V. Mam wina XP z SP2, ale directa też próbowałem aktualizowac… Kabel jest podłączony pozatym dzieje się tak tylko podczas gier

A może przegrzewa się? Mam taką kartę i czasami potrafi przegrzać się, bo wiatrak odmówił posłuszeństwa. Sprawdź po uruchomieniu systemu jakie temperatury ma radiator na karcie. Sprawdź palcem lub jakimś innym czujnikiem. W ogóle upewnij się czy kręci się wiatrak. Może to być zasilacz ale ja też używałem takiego zasilacza jak wysiadł mi 300 W i jakoś dawał radę.

Temperatura jest wporządku, tymbardziej że mam zamontowane dodatkowe chłodzenie. A jakie Ty masz sterowniki? To może jeszcze na nich spróbuje…

Wiesz co, ja używam sterowników 8.12 a powinienem pewnie i wcześniejszych. Z tego co pamiętam to na nowszych nie działało mi coś bo chyba co jakiś czas kończy się wsparcie dla starszych kart. spróbuj tych co ja mam a jak nie da rady to wcześniejszych.

przecież Wy macie 2 różne karty graficzne O_o

No tak, masz rację, mamy dwie różne karty, jak i ja mam dwie różne karty na dwóch komputerach. Na tym, na którym teraz jestem mam ATI Radeon 9800 Pro (R350) 128/256 bit, choć sercem jestem przy nowym kompie ale siłą rzeczy muszę działać na tym. Mam trochę mylący opis.

Jeśli ma tak tylko w grze a nie w systemie to pewnie nie jest padnięta i pewnie to tylko sterowniki albo wina gry.

Wina gry to nie jest napewno, bo sprawdzałem to na 2 grach w tym na grze która jeszcze pół roku temu działała dobrze… ściągałem już tyle rodzajów sterowników i na każdych było tak samo… Macie jakieś inne pomysły? a dysk? możliwe to?

a może po prostu przeinstaluj tą fife?

Przeinstalowywałem ale nie pomogło… pozatym FM i FIFA to 2 różne gry i w obydwu przypadkach jest tak samo.

Zainstaluj Ati tray tools, uruchom, prawy przycisk na ikonę programu (będzie w tray’u) -> hardware settings (lub ustawienia sprzętowe jeśli ustawiony jest język polski) -> overclocking settings -> show animation (albo show coś tam, nie pamiętam) -> scan for artefacts. Jeśli podczas wyświetlania animacji pojawiają się artefakty oznacza to że masz albo źle przetaktowaną kartę graficzną (za wysoki oc) lub masz ją uszkodzoną.