Rozpalone laptopy Dell :)

Ogłądałem właśnie TV i widziałem newsa:)

Laptopy firmy Dell (a konkretnie baterie) stają a płomieniach !!

7 laptopów uległo spaleniu (6 w USA i 1 w Japonii)

Podobno winna jest zła izolacja bateri (doprowadza do przegrzania)

Wszystkie wadliwe baterie zostają darmowo wymieniane (w Polsce to kilkadziesiąt tysiecy)

9dellonfirethgss2.jpg

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1371603,10,item.html

i…? :-s

Xiqq co i…?

Poinformował nas i bardzo dobrze!

Wadliwe baterie występują w modelach serii Latitude, Precision, Inspiron oraz XPS, sprzedanych pomiędzy kwietniem 2004 a 18 lipca 2006

W te właśnie modele zostały wyposażone szkoły,w ramach akcji “Pracownie internetowe dla szkół”.

Przypadek?

Tak, bo przeciez specjalnie wadliwych baterii by nie dawali… :roll:

Wymian ciąg dalszy.

Wymiany bateri ogłosiły:

Apple, Lenovo, Fujitsu Siemens, Panasonic, Hitachi, a być może niedługo dołączy do nich również Acer.

Więcej:www.idg.pl

Mam Toshibę, a tam wymieniali tylko baterie z jednej serii bo nie trzymały napięcia, Ameryki spod kapelusza nie odkryłeś, było głośno o tym w mediach i to już parę ładnych miesięcy temu.

Jak byś czytał trochę prasy komputerowej i oglądał stosowne programy a TV to byś o tym wiedział.

Kolejny poszukiwacz teorii spiskowych dziejów.

Tak poprzednia ekipa rządząca przewidziała że Roman zostanie ministrem MEN i specjalnie zamówiła płąnące Delle żeby mu narobić kłopotów :P:P:P

To zobatcz kiedy napisałem pierwszy post: "Wysłany: 16.08.2006"

Teraz po prostu znalazłem coś nowego i postanowiłem odświeżyć temat.

Bo producentów akumulatorów do lapków wcale nie ma aż tak wielu i być może wszyscy korzystali z komponentów które prowadziły do takich efektów.

No i własnie tak jest:

“Otóż wykorzystywały one w swoich notebookach baterie produkowane przez koncern Sony - baterie, które, jak się okazało, w pewnych specyficznych okolicznościach mogą się zapalić się i eksplodować”

Patrząc na zdjęcie, to wymienienie samej baterii za wiele nie da :hahaha:

A gdzie takowe wymieniają ?? (Bo sam mam Fujitsu-Siemens Amil Pro V 2030) BO nie chcę że mojego amilka to spotkało !!