Rozpoczęcie działalności na YT

Witajcie :slight_smile:

Po długich przemyśleniach, stwierdziłam że chcę rozpocząć przygodę z kręceniem filmików z gier po czym, wędrowały by one na YouTube. Niby wszystko pięknie ale schody rozpoczynają się wtedy, gdy chodzi o mój sprzęt.

Oto on : Samsung RV515 *8GB Ram`u. Największym minusem tego laptopa jest zintegrowana karta graficzna AMD Radeon HD 6320 Graphics która, mówiąc krótko nie spełnia wymagań nowych technologi gier. Laptop był kupowany we wakacje (rok temu). Z tego co wiem że na YT da się zarabiać tylko trzeba być dobrym w tym co się robi. Dlatego nie chce prosić rodziców o pomoc finansową w kupieniu nowego tym razem komputera stacjonarnego do gier, tylko chce zarobić na niego po przez nagrywanie. Dlatego mam do was kilka pytań:

-Jakie gry mi polecacie do nagrywania? +Minecrafta mi nie polecajcie bo nawet, jeśli w niego gram to mam max.! 30 fps. PS Próbowałam wszystkiego by, nagrywało się lepiej. Teraz o jaką grę mi chodzi : spektakularna, wciągając i mało wymagająca sprzętowo - weźcie pod uwagę jaki teraz posiadam sprzęt. Gra może być nawet przeglądarkowa, ale żeby spełniała powyższe kryteria.

-Jeśli już znajdę “to coś” to czym nagrywać, obrabiać , renderować ?

-Przydatne informacje dotyczące rozwoju na YT.

Proszę byście nie pisali “Lepiej nie zaczynaj, tym czymś nic nie nagrasz.” :roll: . To dla mnie ważne bo, interesują mnie takie pogrywajki “jutuberów” i sądzę że mnie też by to wciągnęło :), dlatego muszę zrealizować swój plan i ku sukcesowi działalności na YT kupić nowy sprzęt.

Z góry dziękuje.

W obecnych czasach nie “wybijesz” się na YT mając słaby sprzęt dlatego że nie będziesz mógł nagrać gier typu Crysis czy BF3, ale z twoim sprzętem możesz zacząć nagrywać Happy Wheels, gra w sumie fajna i ludzie lubią to oglądać i mam wrażenie że jeszcze się im to nie znudziło, hmm możesz jeszcze iść ja jakieś stare gry typu Gothic, a i jeszcze jest SimCity tylko że za najnowszą część trzeba sporo zabulić co tobie niezbyt pasuje. A odnośnie programów to do nagrywania polecam Action Mirillis - dość prosty i tani program, który na dodatek nie obciąża procka tak jak np. Fraps, inny program to DXtory - program dość drogi i trzeba go sobie naprawdę dobrze ogarnąć w sensie ustawienia itp., do nagrywania dźwięku możesz użyć AudaCity lub Free Sound Recorder, do sklejenia wszystkiego w całość wystarczy Ci Camtasia Studio. No i jeszcze parę rad ode mnie bo na YT widziałem już chyba wszystko, bo siedzę nim już 2 lata, a więc tak: nie spamuj pod filmikami innych tekstami typu “zapraszam na mój kanał” bo za takie coś możesz zarobić bana, np. ode mnie, ewentualnie możesz zapraszać ludzi w komentarzach ale w miarę ładny sposób, czyli długie, spokojne komenty, które m.in. opisują twój kanał i co na nim robisz, to szczególnie polecam robić u kolesia MrSetoKami który nie ma nic do ludzi którzy się reklamują, możesz jeszcze pisać do różnych ludzi na PW zapraszając ich na swoje filmy, tylko że w takiej wiadomości warto zawrzeć troche info o sobie (ile masz lat itp.), możesz także proponować ludziom, którzy posiadają podobną liczbe widzów, kooperacje z różnych gier. W sumie to nie wspomniałem o najważniejszym czyli o twoim głosie, bo jeśli piszczysz albo ogólnie twój głos jest nie przyjemny to bardzo mało ludzi będzie Cię oglądać. Mam nadzieje że pomogłem Ci, jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało :wink:

EcoSolar , dziękuję za odpowiedź :slight_smile: Czy mógł byś mi podać jeszcze kilka gierek ?