Rozpoznanie polskiej mowy

Witam

Założyłem ten temat bo na forum jakoś nie mogę znaleść chociaż podobnego.

Może ktoś z forumowiczów ma jakieś informacje czy w końcu microsoft zastosuje w windows 7 rozpoznawanie polskiej mowy.

Są w ogóle jakieś plany czy nigdy nie będzie takiej opcji. ?? Swoją drogą to ciekawi mnie czemu tak jest że o nas zapominają.

Może to dla niektórych zbędny bajer ale wg mnie przydatna funkcja.

Fajnie by było usłyszeć jakiś oficjalny komunikat od MS PL. W ogóle w necie niema nawet maluteńkiej inforamcji że kiedyś taka opcja się pojawi

Pozdrrawiam

Ja jedynie co słyszałem o tej opcji w Windows 7 to to, że ma być dostępna dla wszystkich wersji (nie języków). To i tak +, ponieważ w przypadku Visty trzeba było mieć wersję Ultimate.

Bzdury. Speech recognition też było w każdej Viście, tylko nie dało się go uruchomić na PL.

Nawet Home Basic ma tylko nie w PL wersji językowej.

Hmm serio, cóż, bardzo przepraszam za błąd.

czyli rozumiem że znowu zostaniemy “olani” przez Ms. Szkoda. Niema to jak płacić za system który jest nie w pełni sprawny.

Nie olani, nie tylko złożoność naszego języka jest tak skomplikowana że komputer nie jest w stanie nauczyć się naszego języka, i rozpoznawać go bezbłędnie…

Skąd taki wniosek ??

Nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością. Polską mowę potrafią rozszyfrować nawet telefony komórkowe i na komendę wybrać odpowiednie połączenie lub uruchomić odpowiednie narzędzie czy program. Wystarczy zaprogramować odpowiednie komendy w języku polskim a komputer rozpozna je i obsłuży dokładnie tak jak choćby w angielskim.

Jest to po prostu brak dobrej woli ze strony Microsoftu lub w najgorszym wypadku chłodna kalkulacja.