Rozpoznawani mowy na polskim Sevenie-da się?

j/w. Czy da się to zrobić legalnie? mam 7 RC1.

Jak jest wbódowana opcja rozpoznawania mowy to tak.

Ja niewiem bo jeszcze tego systemu nie zainstalowałem… mam zamiar to zrobić jutro :slight_smile:

Edit

Poczytaj TUTAJ

Wychodzi na to że opcja jest dostępna i podobna została udoskonalona w porównaniu do Windows Vista

:smiley: przecież ni zadawałbym pytania jakby to było taki proste :smiley:

Jest, ale spolszczyłem system legalnie i teraz wywala taki błąd:

beztytuuygx.th.jpg

No czyli odpowedz jest NIE… Microsoft jeszcze nie opracował Polskiej Wersji rozpoznawania mowy, zresztą w Viscie PL rozpoznawanie tez nie działało

Pozdrawiam

Dodane 05.06.2009 (Pt) 21:55

A próbowałeś na Angielskiej Wersji Językowej ?

oj nie wytłumaczyłem… chcę mieć ANGIELSKIE rozpoznawanie mowy w PL systemie, gdzie chyba mam zainstalowany język angielski.

Ehh to niewiem jak to ugryść :frowning:

Sorka

A może ktoś inny wie?

Po prostu przełączyć w ustawieniach regionalnych na język ang. i uruchomić ponownie kompa, rozpoznawanie mowy musi wtedy działać, przynajmniej tak jest u mnie…

ok, może ni dopisałem, al ma być ANGIELSKIE rozpoznawanie mowy na POLSKIM MUI. Czyli chcę rozmawiać po angielsku z kompem polskim.

Tak się nie da za bardzo… możesz spróbować samemu edytować pliki odpowiedzialne za rozpoznawanie mowy… w viście ktoś tak zrobił i po podmianie tych plików działało…

Ale to jest strasznie ryzykowne bo jak coś źle ustawisz to może ci się nagle cały system sypnąć

no to potem przywróci się oryginalne pliki… co za problem… więc po prostu porówna sobie oryginalne pliki z visty z tymi, które ktoś już tam edytował (znajdziesz je na pewno…) aby działało i spróbuj zmodyfikować tak samo te z sevena… do prostego to nie należy ale jak chcesz się pobawić i masz czas to jest to jak najbardziej wykonalne :slight_smile:

tylko nie wiem jak z legalnością takiego zabiegu…

No w sumie masz racje, zawsze można sobie skopiować orginalny plik gdzieś indziej a jak coś się posypie to go przywrócić

ok, poszperam poszukam, a jak nie znajde to napiszę :slight_smile:

Znalazłem stary temat o rozpoznawaniu mowy na viście PL, gdzie kuhar napisał, ze trzeba 3 pliki podmieniać. Kiedyś mi je wyslał, więc dzis poszperałem i spróbowałem podmienić, jednak 2 z nich nie było w żadnym katalogu a 3 podmienił się ale nie działa :frowning:

Może konstrukcja Rozpoznawania mowy w Windows 7 różni się od tej w Vista, z tąd problemy z podmianą

… zdaje się, że już przy buildzie 7000 było wiadomo, że coś M$ poprawił sporo przy rozpoznawaniu mowy… Podmiana plików na te zmodyfikowane do Visty na pewno nie zadziała… trzeba te z sevena edytować… może jak wyjdzie RTM to się tym zajmę… teraz czasu nie mam…

OO to może jutro przetestuje ten wbudowany w RC1

kuhar- a nie znalazłbyś chwilki aby zobaczyć tego speech recordition na sevenie? A ktoś inny wie co i jak? Na pewno wie Scooby^-on napisał spolszczenie.

Temat napisany 9 miesięcy temu, może teraz coś się zmieniło?

Powiem tak, kupiłem laptopa razem z windowsem to podejrzewam, że mam rodowitą, polską wersję :slight_smile: klikając w panelu sterowania rozpoznawanie mowy, możemy się dowiedzieć, że dla naszego języka to nie działa.

Moje pytanie brzmi, czy można juz ustawić tak, by mówić po angielsku w polskim systemie? Ewentualnie czy posiadając polską wersję windowsa ściągnąć opcjonalnie (i zamieniać co jakiś czas) język angielski i mówić po angielsku? (oczywiście później w jakiś prosty szybki sposób wrócić do języka polskiego :D)

Opcja numer 1 milej widziana :slight_smile:

Co do tego że w Viście być może jest taka możliwość na Sevenie raczej tego nie zrobimy ponieważ struktura plików w katalogu z Rozpoznawaniem mowy troszkę się zmieniła, są inne pliki, dlatego nie da rady ich podmienić na te zmodyfikowane pasujące do Visty, trzeba by coś stworzyć pod Sevena. Pliki są zmienione ponieważ MS dopracował tą opcję.

Jeśli masz Ultimate, możesz bez problemu zainstalować dodatkowy język z Windows Update i zmieniać je, by zmienić język nie potrzeba nawet restartu kompa :wink: Wystarczy wejść w Panel sterowania>Zegar, język i region>Region i język>w otwartym oknie kliknąć zakładkę klawiatury i języki i z pola Język wyświetlania wybrać swój język, następnie kliknąć OK, system się wyloguje, zalogować się na swoje konto i mamy np. eng język w PL sevenie i wtedy bez problemu działa Rozpoznawanie Mowy (oczywiście po ENG).