Rozpoznawanie komputera w sieci

witam

za pomoca czego oprocz mac rozpoznawany jest komputer w sieci (dodam tylko ze jest to siec lokalna i adresy ip przyznawane sa dynamicznie na podstawienie adresu karty sieciowej)

Raczej tylko MAC tu wchodzi w grę.

to mozesz jakos wyjasnic np sciagne jakis plik z rapidshare pozniej chce sciagnac nastepny to on pokazuje ze musze czekac np okolo 1 godz, no wiec myslalem ze jezeli zmienie maca i serwer mi przydzieli innego ip to bede mogl sciagac nie czekajac a tu niestety sie tak nie da bo on nadal kaze czekac, wiec wydaje mi sie ze musi byc jeszcze cos oprocz maca

ma ktos moze jaks pomysl ?

jeśli myślisz, że w ten sposób oszukasz rapidshare to jesteś w błędzie, a to dlatego, że jesteś za natem i rapidshare widzi Cię zawsze pod tym samym adresem IP. Możesz to zrobić czyszcząc pliki cookie w przeglądarce i zmieniając adres PROXY.

Jasne, że Ci mogę wyjaśnić :lol: Sam jestem w tej sytuacji - po prostu, wszystkie komputery z Twojej sieci, są widziane z zewnątrz, jako to samo IP.

Możesz spróbować dowiedzieć się u swojego dostawcy, czy masz możliwość przydzielenia tzw. “zewnętrznego IP” - wtedy dostajesz IP z puli dostępnych publicznych IP (np. jak w neostradzie, tylko chyba dostajesz jedno stałe, a nie dynamiczne, jak w neo).

to czy to znaczy ze jezeli ktos bedzie sciagal u mnie w sieci lokalnej to ja nie bede mogl i na odwrot ?

Dokładnie tak. Czasem trzeba dobrze utrafić w moment - ja np. jeśli widzę, że zostało mi 74 minuty, żeby móc pobrać plik, ustawiam sobie budzik w telefonie na odpowiednią godzinę i przeważnie się udaje :wink: …no, chyba, że ktoś robi tak samo i jest szybszy :stuck_out_tongue:

Idź do admina i popytaj o zewnętrzny IP :wink: