Rozpoznawanie mowy w systemi Windows

Witam.

Pewnie wielu z was widziało demonstrację umieszczoną na vortalu, w której pokazane jest jak za pomocą głosu można robić praktycznie wszystko. Niestety w polskojęzycznym systemie ta opcja jest nie dostępna. Nie wiecie może czy w przyszłości Microsoft zamierza z tym coś zrobić? Chciałem poszukać coś na ten temat na polskiej stronie MS, lecz ich wyszukiwarka pozostawia wiele do życzenia tak samo ta na forum dobreprogramy odmawia współpracy.

Pozdrawiam, Mdi.

MDi Wnioskując po tym jak microsoft olewa sobie nienglojęzycznych użytkowników możesz o tym zapomnieć.

Gdyby ta funkcja była spolszczona i działała w Viście polskiej tak jak w angielskiej od razu przesiadł bym się na ten system

gdzieś kiedyś widziałemjakieś info że MS pracujenad nową wersja rozpoznawania mowy z tym że ma być to system uczący się …

dzięki temu będzie dostępny w wielu językach

no ale czeba będzie go nauczyć najpierw języka :stuck_out_tongue:

No tak w końcu kochani Amerykanie najważniejsi. A nie wiesz gdzie czytałeś ten artykuł? Też bym z miłą chęcią go sobie przeczytał. :wink: Fakt faktem po tym, co widziałem w demonstracji to funkcja jest faktycznie świetna no, ale niestety jeszcze nie dla nas…

MDi Na upartego możesz korzystać z angielskiej wersji, o tym jak znakomicie to działa świadczy fakt że nawet ja z moim koszmarnym akcentem zostałem zrozumiany i i system praktycznie nigdy się nie mylił ze zrozumieniem o co mi chodzi :stuck_out_tongue:

Zaraz, zaraz, czyli chcesz powiedzieć, że można z tego korzystać na polskojęzycznym systemie, ale rozmawiając po angielsku? Bez sensu jest to, co napisałem :P. Mógłbyś troszkę to rozwinąć? Na przykład jak to działa?

MDi Nie wiem jak jest na polskiej Viście bo ja miałem angielską betę, ale słyszałem że w polskiej wersji ta funkcja poprostu nie została przetłumaczona ale jest, ale czy to prawda to nie wiem.

Do rozpoznawania mowy możesz dodawać nowe słowa, więc jak np. dodałem “samochód” i powiedziałem je parę razy żeby się nauczył to skumał, i jak dyktowałem list w outlooku mówiłem samochód a on pisał co trzeba :smiley:

W polskiej wersji, a bynajmniej u mnie wygląda to tak:

speech.png

Wchodzę w panel sterowanie - Ułatwienia dostępu -…

No i mam to, co widzimy na obrazku. Po kliknięciu w “Uruchom rozpoznawanie mowy” wyskakuje błąd, który widoczny jest na dołączonym obrazku. Po kliknięciu w Speech Recognition Options wyskakuje to, co widzimy na samym dole obrazka, a po kliknięciu w link przenosi mnie na stronę Microsoftu:

http://www.microsoft.com/enable/product … peech.aspx

Opcja “Konfiguruj mikrofon” w ogóle mi się nie włącza. Pewnie dla tego, że nie mam podpiętego mikrofonu.

Może polskiego też się doczekamy…

Za parę lat… Ja póki co dla między innymi rozpoznawania mowy używam angielskiego systemu :wink: