Rozpoznawanie mowy w systemie Windows Vista

(Dorota Szczepanik) #1

Czy jest jakiś sposób na to, żeby uruchomić tę funkcję w polskiej wersji systemu?

(Kubakuderski) #2

tylko na viscie ultimate...przez instalke en mui

(Mikolaj113) #3

Dobra, ale możemy chyba założyć na chwilkę, że ktoś chce się pobawić tym cackiem po angielsku. Nie żeby Vista rozpoznawała polską mowę, ale angielską... Żeby tylko włączyć to ustrojstwo!

(Piotr Wik) #4

jeżeli nie masz ultimate lub visty angielskiej to zapomnij :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Maciek4477) #5

Też mi się tak wydaje. Ja w Home Premium mam tylko odwiedź stronę MS hmmmmm...

(Mateuszlak) #6

a czy nie ma jakiegoś sposobu, DreamScene już rozgryźli i można mieć na Premiumie, a to pewnie też jakoś idzie zrobić, google i może znajdziesz :mrgreen:

(Dorota Szczepanik) #7

No właśnie wszędzie szukałem już. I dowiedziałem się tylko tyle, że na Ultimate lub każdej EN pójdzie.

(Grandmaniek) #8

Niestety, muszę Cię rozczarować. Na wersji Ultimate jedynie co się wyświetla, to link do strony Microsoftu :evil:

(Kubakuderski) #9

ale na ultimate en mui instalujesz....

(Max Graczyk) #10

Ja mam Windows Vista Ultimate i zainstalowałem pakiet MUI (angielski) i rozpoznawanie mowy ŚMIGA! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Możecie również i wy korzystać z rozpoznawania mowy! Wystarczy ściągnąć program Vistalizator z tej strony i odpowiedni pakiet MUI też z tej strony. Próbowałem na edycji Home Premium (teraz mam Ultimate, bo tę edycję miałem wcześniej) uruchomić Rozpoznawanie mowy, a tu ERROR z napisem: " Rozpoznawanie mowy nie jest dostępne dla bieżącego języka.". Przetłumaczyłem Vistalizatorem i DZIAŁA! :o :smiley: . Do Ultimate polecam Windows Update, bo z tego rozszerzenia ściagasz pakiet MUI.

Rozpoznawanie mowy w systemie Windows to świetne narzędzie, bo sterujesz komputer GŁOSEM! :smiley: :o

PS. Te pakiety MUI ze strony http://froggie.sk, to są oficjalne pakiety MUI firmy Microsoft.

(Patrykpucek) #11

Rzoumiem że po instalacji tego Vista będzie w języku angielskim.

A czy jest jakis sposób aby Vista pozostała spolszczona a ten syntezator rozpoznawał angielskie polecenia??

(Kubakuderski) #12

jest...było ostanio na forum... instalujemy to en mui i podminiamy takie 3 plki i mamy już nawet na viście pl rozpoznawanie mowy...użyjcie szuakjki a znajdziecie ;0

(Patrykpucek) #13

Kuhar... szukam juz z 4 godziny i tylko znalazłem opcje jak zainstalowac jezyk angielski, ale wtedy vista jest po angielsku... jeśli wiesz gdzie był poruszany ten temat z podmianą tych 3 plików aby rozpoznawanie mowy działało w polskiej wersji to bardzo prosze podaj link do postu [-o<

(Kubakuderski) #14

faktycznie...chyba usunęli ten temat bo go nie ma...pliki mam na dysku od teog jeszcze...moge jakbycoś podesłać je, ale nie wiem czy to na 100% legalne, bo jak chyba skasowali temat (nie mam go w sowich postach, a z googli nie da isę na niego wejśc- pisze że nie mam zezwoleń..) jak chceż te pliki to odezwij sie do mnie na gg / pw

(Avatarus) #15

no ja też chętnie się dowiem jak wygląda instalacja tego na polskiej wersji windowsa.

Pozdrawiam

(Max Graczyk) #16

Akurat mam link do tych plików, które są potrzebne do odpalenia Speech Recognition w polskiej Viście. Chcesz ten link? Nie chcę znowu być ukarany ostrzeżeniem, ale możesz napisać mi na PW, wtedy dam link razem z instrukcją.