Rozpoznawanie tekstu :/

Witam to moj pierwszy post na tym forum, ale do rzeczy:

Szukam programu ktory rozpoznaje tekst po skanowaniu cos jak “Recognita”, jezeli ktos ma jakis fajny programik to prosilbym o podzielenie sie ;]

I sorki jezeli taki temat juz był, Dzieki i Pozdrawiam

Nie przepraszaj, tylko użyj wyszukiwarki

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php + OCR

Powinieneś zrobić to od razu

Osobiście to widzę sens w pytaniach o “fajny program” czyli taki który ktoś już przetestował i może potwierdzić jego zalety. Z wyszukiwarki można rzeczywiście znaleźć dziesiątki programów na dany temat ale z opisów wynika, że każdy z nich jest rewelacyjny, choć nie zawsze jest to prawda.

W pytaniach tego typu dobrze by było jednak określić czego oczekujemy od danego programu, np. czy ma to być program darmowy czy też może być płatny, pod jaki system itd. itd.

Za jeden z najlepszych w technice OCR uznaje się program o nazwie:

Finereader

floyd jakie pytanie taka odpowiedź.

Dlaczego??

Z tego co pamiętam, to opisywałem już zalety recognity, niektórzy opisywali również inne programy. Po co powielać co jakiś czas informacje, skoro zostało już to napisane??

Programów do OCR jest kilka, jak nie kilkanaście (liczą dołączone oprogramowanie do skanerów). Nie znam nikogo, kto przetestowałby wszystkie, więc każdy opisałby i tak ten, który zna.

Dalej - używając wyszukiwarki i czytając tematy można zgromadzić podstawowa wiedzę i wyrobić sobie wstępną opinię. Po tej czynności można ewentualnie zadać konkretne pytania związane z danym softem.

Co to jest fajny ?? Wygląd, czy co ??

Ja w tak sformułowanych pytaniach nie widzę sensu.

EOT

Jeżeli takie pytania nie mają sensu to i wchodzenie na forum dobreprogram.pl z takimi pytaniami nie ma sensu. Na problem można spojrzeć też z innej strony. Gdybym był właścicielem portalu to zależało by mi na jak największej ilości wejść i jakość pytań jest w tym przypadku mniej ważna (w pewnych ramach). Odnoszę czasami wrażenie, że administratorzy forum, prawdopodobnie bez złej woli ale jednak zniechęcają do wejść na forum swymi dość obcesowymi sformułowaniami. Być może jednak się mylę. Swoją drogą ciekawe czy ilość wejść na forum w dalszym ciągu rośnie czy też może maleje. Dodam jeszcze tylko, że doceniam pracę administratorów która tylko dla początkujących wydaje się bardzo atrakcyjna ale po pewnym czasie napewno staje się nieco nużąca bo i problemy z którymi mają doczynienia ciągle się powtarzają.

Życzę powodzenia, dobrego humoru, a forumowiczów traktowania z wyrozumiałością, szczególnie tych którzy zaczynają przygodę z internetem i nie mają jeszcze zbytniego doświadczenia w posługiwaniu się tym narzędziem.

Panowie,

Sprawa jest prosta. Jeśli poszukujemy odpowiedzi na jakies pytanie to poszukiwania te rozpoczynamy od wyszukiwarki bo prawdą jest, że

i podanie przez Monczkina, linku do zestawu wyników wyszukiwania jest jak najbardziej na miejscu.Dodatkowo należy pamiętać, że

Nikt tutaj nie zamierza zniechęcać do poszukiwania pomocy ale ciągłe powielanie tych samych (i do tego lakonicznie opisanych) tematów wprowadza tylko bałagan.

Jak zwykle warto zapoznać się z TYMI informacjami.

Jeśli macie zamiar kontynuować tę ogólną rozmowę to zapraszam do działu “Na luzie” lub (jeśli sprawa dotyczy wyłącznie funkcjonowania tego forum) do działu “O forum”.

Kilka największych OTów -> KOSZ