Rozpoznawanie tytułów piosenek

Słyszałem że są takie programy które same ropoznają atrystę i tytuł piosenki. Chodzi o to że póścimy coś z winampa albo włączymy jakiś teledysk czy coś a on nam poda tytuł i artyste.

Z góry dziękuje :smiley:

o czyms takim nie slyszalem… ale jesli włożysz płytę Audio-CD do napędu i zrippujesz to CDex to samo Ci ustawi tytuł i artyste, ale musi to być płyta oryginalnie nagrana, tzn bez przeróbek :slight_smile: czyli oryginał lub wierna kopia oryginu.

Ps W ustawieniach trzeba wpisac swój meil zeby ściągało tytuły piosenek

W rozpoznawaniu tytułu piosenki można użyć też takiej metody.

Wpisujemy w google tekst np z refrenu i może nam się znależć. Zawsze jest jakaś szansa jeśli nam bardzo zależe na danej piosence. Czytałem gdzieś o tej metodzie tylko nie pamiętam gdzie. :lol:

lol

Ja wiem że istnieją takie programy co może być sam dźwęk a on na podstawie analizy dźwięku rozpoznaje tytuł. Szkukam go ciagle pomużcie

wątpię że tajkie coś jest… ale szukaj :slight_smile:

W Windowsie Media Playerze 10 jest taka możliwość oczywiście jeżeli płyta z muzyką jest oryginalna 8)

Jakbym miał nawet tego oryginała to rzecz jasna że mam chyba opakowanie i tak są przecież tytuły. Zresztą potrzebuje żeby rozpoznać z jakiegoś mixa albo teledysku.

Jako ot kosz

Na 100% istnieją programy które rozpoznają piosenki! W niektórych wystarczy tylko wygwizdać melodię (ale podobno działa to średnio). Zdecydowanie lepiej działają programy gdzie odtwarzamy np do mikrofonu fragment piosenki. Wiem bo pisze z tego pracę dyplomową:D Słowa klucze w google to Audiofingerprint lub konkretne programy na stronie: http://wiki.musicbrainz.org/AudioFingerprint. Nie testowałem tego.

Tunatic

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tic+1.0.1b

Sony Ercickson coś takiego ma. Testowalem na fonie kolegi i działa ;]

Tak jak pisze Placio74:

Tunatic :slight_smile:

Sprawdziłem, działa bardzo dobrze.

Ewentualnie można spróbować z automatycznym dodaniem tagów w Winampie, zazwyczaj podpowiedzi są trafne.

Tak jak ktoś wyżej wspominał w Sony Ericssonie jest aplikacja Track Id która rozpoznaje piosenki . Jest to usługa darmowa płaci sie jedynie za przesłanie dźwięku do analizy (wg taryfy operatora)

w symbianach jest także program Shazam ID, jest to podobne do Track ID

Zdecydowanie Track ID jest najlepszy, bezproblemowo rozpoznaje frag. piosenki i podaje nam autora :slight_smile:

Przysłanianie GPRS jest dość tanie z 20 analiz piosenek zapłaciłem chyba z 5 zł i to bez żadnych pakietów na neta.

Wiedz są to grosze :stuck_out_tongue:

w Play 'u płacę 12 groszy za rozpoznanie 1 piosenki

Dzięki Tunatic ja nie płacę nic :stuck_out_tongue:

np. u mnie Tunatic nie działa nie rozpoznaje karty dźwiękowej (stery wgrane vista na pokładzie) przez co nie mogę rozpoznawać piosenek.

iPhone-> AppStore -> Shazam :slight_smile: