Rozpuszczalnik do plastiku

Bez urazy, ale jest mi trudno wyszukać rzeczy, która by mnie interesowała. Przy przyklejaniu gumek do myszki przesmarowałem trochę Kropelką boki stąd pytanie czy znacie jakiś dobry zmywacz/rozpuszczalnik do tego typu rzeczy, aby nie zniszczył gładkiej, błyszczącej powierzchni plastiku?

Klej “kropelka” to nie “plastik” tylko cyjanopan.

Dobrze abyś wiedział z jakiego materiału jest myszka, często wewnątrz jest literowy skrót oznaczający rodzaj tworzywa - PE, ABS itp i nie abyś czyścił rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza dane tworzywo (lub nawet lakier, którym jest ta myszka pomalowana)

Poczytaj tu: http://www.google.pl/search?source=ig&h … 01d043d98e

Nie, nie źle się wyraziłem byc może. Chodziło oczywiście o klej na plastiku :slight_smile: Nie ma oznaczenia tworzywa niestety, jedyne co wiem to model Razer Mamba niestety.

Witam. Od siebie zaproponuje coś takiego jak Benzyna Rektyfikowana lub Benzyna Lakowa na jedno wychodzi. Kiedyś zdzierałem naklejki z laptopa i po nich właśnie zostały mocne ślady kleju . Użyłem tej beznyzy na wacik kosmetyczny i elegancko wszystko zeszło bez żadnych smug. Pozdrawiam

Jedno Ci powiem - nie próbuj acetonu. Rozpuści plastik. Jak wlejesz aceton do zwykłej plastikowej butelki to zobaczysz ;]

Spróbuj z benzyną ekstrakcynją, w sklepach może być pod nazwą “rozcieńczalnik ekstrakcyjny”. Benzyna lakowa może zostawiać smugi.

Kleje cyjanoakrylowe typu “Kropelka”, “Super Glue” nie są klejami rozpuszczalnikowymi - utwardzanie (polimeryzacja) następuje pod wpływem reakcji kleju z parą wodną z atmosfery a nie przez odparowanie rozpuszczalnika.

Moczenie w “normalnych” rozpuszczalnikach (aceton, benzyna, alkohol itp.) spowoduje najwyżej rozpuszczenie materiału, na którym ten klej się znajduje.

Do usuwania takiego kleju używa się specjalnych środków, takich jak np. ten:

http://www.swistak.pl/a12192000,REMOVER … -GLUE.html

Dla Ciebie klej to klej i z każdym byś postępował tak samo a to jest wielkim błędem. Twoja propozycja w przypadku tego kleju nie odniesie najmniejszego efektu.

Jestem ciekaw jak się spisuje ten ‘‘REMOVER SUPER GLUE ŻELOWY ZMYWACZ KLEJU SUPER GLUE’’ używał ktoś ? Cedar używałeś ?

Nie używałem bo nie miałem takiej potrzeby. Podałem tylko znaleziony na szybko przykład preparatu.

Ja z ciekawości bym sprawdził , ja to problemu też nie mam że to co kleje sobie upaskudze , ale nie raz z darzy się że przy otwieraniu strzela powietrzem i poleci kropelka na spodnie i tu jestem ciekawy czy z ubrania by to wyczyścił ten preparat.Ale za drogi jak dla mnie ten preparat , klej kosztuje 2zl a odklejacz 7 plus KW tu znak żeby być bardziej ostrożnym przy używaniu SG

Witam!

Mam pytanie z innej beczki. Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi może wy pomożecie.

Czyściłem skutera rozpuszczalnikiem i przypadkowo pomazały mi się lampy. Lampy są plastikowe. I zostały smugi. Czy da się je czymś zmyć? Próbowałem wodą z płynem nic nie dało. Pomocy

Gratuluję. “Inteligencji” w doborze odpowiedniego środka czyszczącego. :stuck_out_tongue:

Tego nie zmyjesz, bo to nie jest zanieczyszczenie tylko tworzywo zmieniło swoją strukturę pod wpływem rozpuszczalnika. To jest podobnie jak mokrą szmatką przetrzeć po mydle, które jest rozpuszczalne przez wodę - też pozostaną różnice w strukturze powierzchni.

Cedar dzięki za odpowiedź, ale próbowałem dzisiaj pastą do polerowania i poszło. Wszystkie smugi zeszły.

Temat uważam za zamknięty

Witam. Zadne slowa krytyki nie beda na tyle mocne by opisac moja glupote ale roztopila mi sie plastikowa miska w piekarniku. Mozna by zwalic na meza i ciazowe hormony ale prawda jest taka ze stalo sie zniszczylam swoj kochany piekarnik. Miska stala na ruszcie i topiac sie na nim plastik kapal na spod piekarnika. Musze to teraz jakos naprawic bo nie mam na nowy piekarnik :frowning: bardzo prosze jesli ktos wie, zna metode, juz kiedys spotkal sue z taka glupota by doradzil czym to usune. Pozdrawiam

1 polubienie