Rozpuszczalnik do plastiku


(Adamsubzero) #1

Bez urazy, ale jest mi trudno wyszukać rzeczy, która by mnie interesowała. Przy przyklejaniu gumek do myszki przesmarowałem trochę Kropelką boki stąd pytanie czy znacie jakiś dobry zmywacz/rozpuszczalnik do tego typu rzeczy, aby nie zniszczył gładkiej, błyszczącej powierzchni plastiku?


(Cedar) #2

Klej "kropelka" to nie "plastik" tylko cyjanopan.

Dobrze abyś wiedział z jakiego materiału jest myszka, często wewnątrz jest literowy skrót oznaczający rodzaj tworzywa - PE, ABS itp i nie abyś czyścił rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza dane tworzywo (lub nawet lakier, którym jest ta myszka pomalowana)

Poczytaj tu: http://www.google.pl/search?source=ig&h ... 01d043d98e


(Adamsubzero) #3

Nie, nie źle się wyraziłem byc może. Chodziło oczywiście o klej na plastiku :slight_smile: Nie ma oznaczenia tworzywa niestety, jedyne co wiem to model Razer Mamba niestety.


(Nandos) #4

Witam. Od siebie zaproponuje coś takiego jak Benzyna Rektyfikowana lub Benzyna Lakowa na jedno wychodzi. Kiedyś zdzierałem naklejki z laptopa i po nich właśnie zostały mocne ślady kleju . Użyłem tej beznyzy na wacik kosmetyczny i elegancko wszystko zeszło bez żadnych smug. Pozdrawiam


(ficca2) #5

Jedno Ci powiem - nie próbuj acetonu. Rozpuści plastik. Jak wlejesz aceton do zwykłej plastikowej butelki to zobaczysz ;]

Spróbuj z benzyną ekstrakcynją, w sklepach może być pod nazwą "rozcieńczalnik ekstrakcyjny". Benzyna lakowa może zostawiać smugi.


(Cedar) #6

Kleje cyjanoakrylowe typu "Kropelka", "Super Glue" nie są klejami rozpuszczalnikowymi - utwardzanie (polimeryzacja) następuje pod wpływem reakcji kleju z parą wodną z atmosfery a nie przez odparowanie rozpuszczalnika.

Moczenie w "normalnych" rozpuszczalnikach (aceton, benzyna, alkohol itp.) spowoduje najwyżej rozpuszczenie materiału, na którym ten klej się znajduje.

Do usuwania takiego kleju używa się specjalnych środków, takich jak np. ten:

http://www.swistak.pl/a12192000,REMOVER ... -GLUE.html

Dla Ciebie klej to klej i z każdym byś postępował tak samo a to jest wielkim błędem. Twoja propozycja w przypadku tego kleju nie odniesie najmniejszego efektu.


(Kuczkowiak) #7

Jestem ciekaw jak się spisuje ten ''REMOVER SUPER GLUE ŻELOWY ZMYWACZ KLEJU SUPER GLUE'' używał ktoś ? Cedar używałeś ?


(Cedar) #8

Nie używałem bo nie miałem takiej potrzeby. Podałem tylko znaleziony na szybko przykład preparatu.


(Kuczkowiak) #9

Ja z ciekawości bym sprawdził , ja to problemu też nie mam że to co kleje sobie upaskudze , ale nie raz z darzy się że przy otwieraniu strzela powietrzem i poleci kropelka na spodnie i tu jestem ciekawy czy z ubrania by to wyczyścił ten preparat.Ale za drogi jak dla mnie ten preparat , klej kosztuje 2zl a odklejacz 7 plus KW tu znak żeby być bardziej ostrożnym przy używaniu SG


(Radekrak15) #10

Witam!

Mam pytanie z innej beczki. Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi może wy pomożecie.

Czyściłem skutera rozpuszczalnikiem i przypadkowo pomazały mi się lampy. Lampy są plastikowe. I zostały smugi. Czy da się je czymś zmyć? Próbowałem wodą z płynem nic nie dało. Pomocy


(Cedar) #11

Gratuluję. "Inteligencji" w doborze odpowiedniego środka czyszczącego. :stuck_out_tongue:

Tego nie zmyjesz, bo to nie jest zanieczyszczenie tylko tworzywo zmieniło swoją strukturę pod wpływem rozpuszczalnika. To jest podobnie jak mokrą szmatką przetrzeć po mydle, które jest rozpuszczalne przez wodę - też pozostaną różnice w strukturze powierzchni.


(Radekrak15) #12

Cedar dzięki za odpowiedź, ale próbowałem dzisiaj pastą do polerowania i poszło. Wszystkie smugi zeszły.

Temat uważam za zamknięty