Rozregulowana rolka w myszce

Witam, mam problem w mojej myszce jest strasznie rozregulowana rolka, strasznie mnie to denerwuje ponieważ zakręce delikatnie raz a kręci się przez 2 sekundy.

I tutaj mam do was pytanie, ma ktoś z was jakiś pomysł co mogę zrobić żeby jakoś tą rolke ustawić, zeby chodziła ciężęj, zeby nie przesuwała się sama?

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

Otwórz myszkę i zobacz, co da się zrobić. Pewnie guma się wytarła i nic na to nie poradzisz.

O jakiej myszce mówimy…optycznej czy retro z gumową kulką.Chodzi Ci pewnie o scroola /pokrętło /Sróbuj ustawić w panelu sterowania…Mysz .Zajrzyj do zakładki Kółko.

A co to ma do rzeczy? W obu typach może występować rolka (powszechniej w optycznych, jako że rolka to całkiem nowy wynalazek) i działa ona w taki sam sposób.

Panel sterowania raczej nic do tego nie ma, przykładowo jeżeli oglądam film w przeglądarce, i nagle strona sie przewija tak jakbym raz przekręcił scrolla chociaz nawet nie mam ręki na myszce.

Podłącz jeszcze inną myszkę i zobacz czy problem będzie się powtarzać. Najprawdopodobniej nie - wtedy problem będzie na 100% z samą myszką. A wtedy: