Rozróznianie mocy procesora? jak to działa?

wiem ze jak w nazwie np.(przykładowo)

jak jest athlon 2000 to jego moc to 2000Hz czyli 2Gh

z sepronami duronami i innymi pochodnymi jest inaczej np

sempron 2200 ma moc 1,7Gh

a jak sie sprawa ma z pentiumami

jak mam pentiuma IV 2,8GH to faktynie jest 2,8Gh ??

czyli masz 2,8 GHZ = 2800 mhz :wink:

w pentiumach nie ma tego co jest z athlonem i słabszymi jego braćmi?

Nie 8)

W PROCESORACH INTEL JAK JEST NAPISANE 3 GHz TO TYLE FAKTYCZNIE JEST 8) 8) 8)

Ściągnij program CPU-Z on ci wszystko poda na temat każdego procesora :)zwłaszcza częstotliwość taktowania procka.Pozdro.

Athlon XP 2000+ ma 1666 MHz czyli 1.66 GHz, 2000 w oznaczeniu procesora oznacza wydajność na poziomie Pentium 4 2.0 GHz.

te 2000 i inne oznaczenia w athlonach dotyczą nazwy procka a nie częstotliwości jego pracy w intelach takiej ściemy nie ma jak napiszą taka jest

Poczytaj 3x zanim następnym razem zadasz pytanie. Athlon 64 3500+ s939 standardowo ma 2,2 GHz czyli 2200 MHz. Nie wiem skąd wziąłeś informacje, że oznaczenie procesora w AMD odpowiada jego zegarowi :o.

Sempron 2800+ na s754 ma zegar 1,6 GHz, natomiast Sempron 2200+ na socket A ma 1,5 GHz - a nie tak jak napisałeś 1,7 GHz. Jak widzisz zarówno w Athlonach jak okrojonych Sempronach oznaczenie modeli procesorów nie jest jednoznaczne z ich zegarami.

W procesorach Intela jeśli piszą, że procek ma 2,4 GHz to faktycznie tyle ma. Inna sprawa, że np. Celkach (na jądrze Williamette) zegar procesora np. 2,4 GHz miał się nijak do jego wydajności - pozwolę użyć sobie nawet określenia, że te 2,4 GHz to było tylko na pudełku, gdyż Intel swoimi przycinkami dosłownie zaciągnął hamulec ręczny na tych procesorach.

dzięki wielkie za wytłumaczenie tego juz wiem o co kaman

duzo ludzi jak kupuje kompa to widzi tylko te cyferki przy nazwie na przodzie

i sie nabierają ja naszczescie troche jestem wscipski i jak kompa kupywałem to sie zapytałem dodatkowo

A jak to jest z ich wydajnością??

ktore sa na szczycie a ktore to odpadki??

Athlon najwyzej jego słabszi bracia(duron sempron itd) nizej a jak sie ma do tego pentium??

co do intela to w kolejności od najlepszego do mniej lepszego :mrgreen:

core 2 duo : pentium : celeron

pentium 4 jest odpowiednikiem athlona 64

pentium D jest odpowiednikiem athlona 64 X 2

według mnie wydajniejsze są procesory intela ale to tylko moje zdanie :wink:

Sempron jest wydajniejszy od Celerona

Athlon 64 jest wydajniejszy od Pentium 4

Athlon 64 X2 jest wydajniejszy od Pentium D

Dopiero Core 2 Duo jest wydajniejsze od Athlona 64 X2.