Rozruch płyty z Windowsem

Witam chcę zainstalować inny system windowsa już nagrałem na płytkę odczytuje mi tylko na początku piszę jakoś tak" wciśnij dowolny klawisz by wykonać rozruch płyty" i nic klikam wszystkie klawisze i włącza się stary windows, klawiatura jakby mi nie działała zna ktoś odpowiedz?

system masz orginał

Mam oryginał Windows 7 Ultimate niedawno mójkomputer był u naprawy przy okazji zrobili formata i wgrali mi Windowsa 7 Home Premium, chcę go przeinstalować a jako że nie miałem płytki ściągnąłem z internetu serial mam

Kiedy wyświetla się napis “Naciśnij dowolny klawisz” to trzeba to zrobić w miarę szybko.

Zdarzało mi się kliknąć w klawisz,ale w tym momencie czas upłynął i uruchamiał się zainstalowany wcześniej system.

Jeżeli jednak reagujesz w porę to oznacza,że klawiatura nie jest w pełni obsługiwana.

Wita sprawdź czy w BIOS nie jest wyłączone SP2

Dodane 11.01.2013 (Pt) 18:41

Oczywiście jeśli to PC

Dodane 11.01.2013 (Pt) 18:44

to znaczy chodzi mi aby sprawdzić SP/2 czy jest aktywne. :wink:

Możesz mieć również problem, jeżeli posiadasz klawiaturę na USB. W takim wypadku musisz włączyć obsługę klawiatury USB w biosie.

Czy instalacja systemu jest zainicjowana z bootowania cd ustawioną wcześniej w biosie na pierwszym miejscu czy z poziomu windowsa. Czyli uruchamiasz instalację przez włożenie płyty w czasie działania systemu z dysku i dalej się dzieje jak piszesz. Jeśli z bootowania to sprawdzić zalecenia poprzedników eddie71 , drivtom , ReaderPL ,

PS/2, SP2 to Service Pack.

Dzięki :slight_smile: wszystkim za pomoc, właśnie o to chodziło, o włączenie klawiatury w biosie:) Gdy wstanę zabieram się za przeinstalowywanie, temat do zamknięcia