Rozruch z plyty

witam mam problem chce zainstalowac xp i mam problem z rozruchem z płyty ustawiam w biosie GBT - 42302e31 Award Modular BIOS v6.00PG first bothh device cd rom 1nd dysk resetuje kompa zapisuje i nic pisze mi dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty wciskam i nic od razu mówie ze mam przestawione na klawiature usb i płyta dobra nie wiem pomóożcie

Niemal sam sobie odpowiedzialeś! Prawdopodobnie będziesz musiał (chociaż na czas instalacji) użyć klawiatury na wtyku PS2.

ale czy to jest pewne bo w takim razie bede musieł zmieni klawiaturę lub kupi przejsciówke, niektórzy mówia też ze trzeba coś wcisnąc jeszcze przed pojawieniem sie napisów ale nie wiem co??

Nie prawda, nie raz i na nie jednym komputerze z klawiaturą podłączaną pod USB instalowałem Windows XP. Wystarczy tylko włączyć obsługę urządzeń USB w BIOS.

Pozdrawiam!

ok włącze i dodam tylko ze mam bezprzewodową klawiature ale to chyba nie robi róznicy???

Raczej robi różnicę, nie wiem jak Windows lub inny system operacyjny ale BIOS bez sterowników może nie obsługiwać klawiatury bezprzewodowej :slight_smile:

Pozdrawiam!

aha czyli wychodzi na to ze musze kupic zwykłą klawiature najlepiej na PS2 bo ze sterownikami nie chce sie bawic a chyba nie ma innego sposobu

Dodane 30.10.2009 (Pt) 14:38

sprawdzałem i płyte mi ciagnie wyświetla sie menu windows xp i nie da sie nic wcisnac nie reaguje ale to przez klawiature tak

Dodane 30.10.2009 (Pt) 16:09

ok juz mam działa wszystko i obeszło sie bez wymiany klawiatury dzieki wszystkim pozdrawiam! !!