Rozruch z plyty

(Damian303 94) #1

witam mam problem chce zainstalowac xp i mam problem z rozruchem z płyty ustawiam w biosie GBT - 42302e31 Award Modular BIOS v6.00PG first bothh device cd rom 1nd dysk resetuje kompa zapisuje i nic pisze mi dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty wciskam i nic od razu mówie ze mam przestawione na klawiature usb i płyta dobra nie wiem pomóożcie

(system) #2

Niemal sam sobie odpowiedzialeś! Prawdopodobnie będziesz musiał (chociaż na czas instalacji) użyć klawiatury na wtyku PS2.

(Damian303 94) #3

ale czy to jest pewne bo w takim razie bede musieł zmieni klawiaturę lub kupi przejsciówke, niektórzy mówia też ze trzeba coś wcisnąc jeszcze przed pojawieniem sie napisów ale nie wiem co??

(roobal) #4

Nie prawda, nie raz i na nie jednym komputerze z klawiaturą podłączaną pod USB instalowałem Windows XP. Wystarczy tylko włączyć obsługę urządzeń USB w BIOS.

Pozdrawiam!

(Damian303 94) #5

ok włącze i dodam tylko ze mam bezprzewodową klawiature ale to chyba nie robi róznicy???

(roobal) #6

Raczej robi różnicę, nie wiem jak Windows lub inny system operacyjny ale BIOS bez sterowników może nie obsługiwać klawiatury bezprzewodowej :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Damian303 94) #7

aha czyli wychodzi na to ze musze kupic zwykłą klawiature najlepiej na PS2 bo ze sterownikami nie chce sie bawic a chyba nie ma innego sposobu

-- Dodane 30.10.2009 (Pt) 14:38 --

sprawdzałem i płyte mi ciagnie wyświetla sie menu windows xp i nie da sie nic wcisnac nie reaguje ale to przez klawiature tak

-- Dodane 30.10.2009 (Pt) 16:09 --

ok juz mam działa wszystko i obeszło sie bez wymiany klawiatury dzieki wszystkim pozdrawiam! !!